AYDIN VALİSİ AKSOY'DAN SEVİNDİREN AÇIKLAMA

AYDIN VALİSİ AKSOY'DAN SEVİNDİREN AÇIKLAMA

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın’ın koronavirüs vaka sayıları en düşük olan büyükşehir illeri arasında 7’nci sırada olduğunu söyledi.

NAZLI ALTINAYAR-Aydın’da vaka sayısı hızla düşüşe geçmeye başladı. Aydın’da koronavirüs ile mücadele ve normalleşme adımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Aksoy, Aydın’ın virüsle mücadelede Türkiye’nin başarılı illerinden biri olduğuna dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun kuralları çerevesinde hareket ettiklerini belirten Vali Aksoy, “Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda illerin haftalık vaka oranlarını yayınlıyor. Aydın olarak vaka sayılarının azlığı noktasında büyükşehirler arasında 7’nci sırada yer alıyoruz. Temennimiz bu seviyemizi daha iyi noktaya taşımak. Sadece sağlık çalışanlarımızın, güvenlik birimlerinin çabasıyla netice almak mümkün değil. Bunun için herkese görev ve sorumluluk düşüyor. Sağlık Bakanlığımızın, Bilim Kurulu’nun ortaya koyduğu bütün kurallara herkesin uyması lazım” dedi.

“AÇILMASINI İSTİYORSAK SAYILARIMIZI ÇOK DAHA AŞAĞI ÇEKMEK DURUMUNDAYIZ...”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasındaki adımlara il genelinde başladıklarını belirten Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi iyileştirmeler illerin vaka sayılarıyla doğru orantılı yapılacak. Aydın’da lokantalarımızın, kahvehanelerimizin açılmasını istiyorsak sayılarımızı çok daha aşağı çekmek durumundayız. Bunun için kentteki bütün paydaşların belirlenen kurallara en iyi şekilde uyması, günlük normal yaşamımıza dönme konusunda çok önemli fırsat yaratacaktır. Valilik olarak ön çalışmalara başladık. 1 Mart muhtemel başlangıç tarihi olabilir. Bu süreçte en önemli husus vaka sayılarının artmaması, hatta geriye çekilmesidir. Açılacak iş yerleriyle ilgili kriterler henüz belirlenmedi. Bununla ilgili 1 Mart’a kadar yapılacak çalışmaları takip ederek bakanlığın ortaya koyabileceği kriterleri yakalamayı hedefliyoruz” 

“AŞILAMAYLA İLGİLİ EN UFAK BİR OLUMSUZLUK YAŞAMADIK...”
Aydın genelinde aşılama çalışmalarının sıkıntısız bir şekilde devam ettiğini belirten Aksoy, “Aydın’da şu ana kadar 100 bine yakın bir aşılama yapıldı. Aydın aşılama konusunda iyi şekilde bir çalışma yürütüyor. 65 yaş ve yukarısı, kronik hastalar, rehabilitasyon merkezinde kalan engelli ve yaşlılarımız aşılanmaya devam ediyor. Aşılamayla ilgili ilimizde en ufak bir olumsuzlukla karşılaşmadık”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler