Başka adaylara da yeşil ışık yaktı

Başka adaylara da yeşil ışık yaktı

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 3 Temmuz’da Nazilli İlçe Başkanı’nın belirleneceği olağanüstü kongre öncesi değerlendirmelerde bulundu.

GÜNAY PABUŞÇU- CHP Nazilli, 3 Temmuz Cumartesi günü yeni ilçe başkanını seçeceği olağanüstü kongre heyecanı yaşıyor.

CHP Nazilli İlçe Teşkilatı’ndan 11 Yönetim Kurulu üyesinin istifa etmesiyle Serkan Sevim’in İlçe Başkanlığı görevi düşürülmüştü.

Eski İlçe Başkanı Sevim, 3 Temmuz Cumartesi günü yapılacak olağanüstü kongre öncesi düzenlediği basın toplantısında yeniden ilçe başkanlığı görevine aday olacağını bildirdi.
Genel Merkez kararı ile İlçe Başkanlığı görevine atanan Serdar Alptekin’in ise, yarın yapacağı basın toplantısında ilçe başkanlığına adaylığını koyacağı bildirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, sıcak siyasetin ve seçim heyecanının yaşandığı Nazilli’de, olağanüstü kongre öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Partinin olağanüstü kongre takvimini hayata geçirdiklerini ve İl Başkanlığı olarak alınan karar doğrultusunda kongreyi gerçekleştireceklerini ifade eden Çankır, şunları kaydetti:

“Artık herkes adaylığını açıklayabilir. Serkan bey adaylığını açıkladı, yarın da Serdar bey adaylığını açıklayacak. Belki önümüzde başka aday arkadaşlar da çıkabilir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneklerine uygun olarak demokrasinin tüm unsurlarını işleyerek yeni bir kongre sürecini takip ediyoruz. 3 Temmuz’da kongremizi yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Kurultay’da hedef iktidar sloganıyla başlattığı ‘İkinci yüzyıla çağrı beyannamesi’ni Sayın Genel Başkanımız deklare etmişti.3 Temmuz’da da Nazilli İlçe Kongresi’nde hedef Türkiye mazbatasıyla iktidara yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.”

İstifaların sorumlusu olarak gösterilen Sevim’in, “Uygun görülen atamaları ve görev değişiklikleri ile ilgili tavsiye kararını oluşturduk. Meclis üyelerinin görevlendirmeleri ve görev değişikliği sürecini tek başıma yürütmedim ve  tek başıma karar almadım. Komisyonlarda kimlerin olacağına ve belediye başkan yardımcılığı ile ilgili değişimi gerekli olduğuna il başkanımızla uzun bir istişare sonrası örgütümüzden ve kamuoyundan gelen bilgiler ışığında karar verdik.  İstifaların yaşandığı güne kadar tüm süreci Sayın İl Başkanımız Sayın Ali Çankır ile birlikte yönettik” ifadeleri hatırlatılan Çankır, ‘Sevim’in adaylığını onaylamıyor’ yönündeki iddialara ise şöyle yorum getirdi:

“CHP’nin seçimleri Türkiye’de demokrasinin tüm unsurlarıyla işlediği kongrelerdir. Burada delegelerimiz özgür iradeyle CHP’yi iktidara taşıyacak ve taşımaya inandığı kadrolara görev verir. Bu görevle de partimiz iktidara yürüyecektir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler