Başkan Abak: “Sen önce burnunun dibindeki kokainciden bahset”

Başkan Abak: “Sen önce burnunun dibindeki kokainciden bahset”

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP’li Başkan Serdar Alptekin’i hedef alarak, “Sen önce burnunun dibindeki CHP Söke İlçe Başkan Yardımcısı olan partilin ‘kokainci’ ile ilgili neler söyleyeceksin onu dinleyelim” dedi.

GÜNAY PABUŞÇU-Diyanet TV’nin Ramazan yayınları dolayısıyla lüks bir teknede yayınlanan programına tepkiler sürüyor. Muhalefet kanadından gelen sert eleştirilere, iktidar tarafından gelen yanıtlarla tartışmanın ateşi sönmüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, “Memlekette iş yok, aş yok ama israf çok” olarak nitelendirdiği duruma AK Partili Başkan Abak,“Ramazan yayınları için gemi kiralandı mı, kimden kiralandı, kaça kiralandı, var ise kiralama tutarı israf boyutunda mı? Bunların cevabını verecek mercii, Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileridir. Vakıf ve vakfa ait TV kanalının yayın politikaları ve yaptıkları iktidarımıza mal edilemez” sözleriyle tepki gösterdi.

AK Partili Başkan Abak’ın tepkisine yeni bir eleştiri getiren CHP’li Başkan Alptekin ise, AK Partili Başkan Abak’ın duruma israf diyemediğini, gündemi değiştirdiğini söyledi.
CHP’li Başkan Alptekin’in, “AKP hükümetinin Diyanet İşleri Başkanı’nın olduğu vakıf, adeta denize döküyor milletin yardımlarıyla oluşmuş bütçesini. Artık siz de kabul ettiniz ki, memlekette ‘iş yok, aş yok, aşı yok.’Bırakın sahada top gezdirmeyi, halkın ne çektiğine bakın, kabahatinizle oturmayı da iktidarı kaybetmeden öğrenin artık” sözleri günlerdir süren tartışmada yeni bir fitili daha yaktı.
AK Partili Başkan Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’in yalan ve algı siyasetine devam ettiğini vurgulayarak,  yeni bir yazılı açıklamada bulundu.

Sen önce partilin kokainci ile ilgili neler söyleyeceksin onu dinleyelim
AK Partili Başkan Abak, “CHP’nin Nazilli İlçe Başkanı yine aynı konuyla ilgili olarak açıklama yapmış, içeriğinde de şahsıma bazı atıflarda bulunmuş. Herhalde sevgili başkan okumuyor ya da okuduğunu anlamıyor. Biz ne dedik ; konunun muhatabı Türkiye Diyanet Vakfı ve yetkilileri dedik. 07 Mayıs 2021 günü Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama geldi.  Ne demişler “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıf Medya A.Ş tarafından tekne ile ilgili ödeme yapılmamış, hayırsever bir vatandaş tarafından imkan sağlanmıştır.” Ha ne deseler sizin için bir anlamı var mı? Yok tabi ki… Doğruları anlamak ve aktarmak gibi bir derdiniz olmadığı gibi, din ile diyanet ile ilgili bir derdiniz ve düşünceniz de yok. Hem Sayın Başkan bırak sen genel siyaset ile uğraşmayı, yalan ve algı siyasetini  de, önce burnunun dibindeki CHP Söke İlçe Başkan Yardımcısı olan  partilin “kokainci” ile ilgili neler söyleyeceksin onu dinleyelim” ifadelerine yer verdi.

Aydın ili ve 10 ilçesinde yıllardır yerel iktidar olarak var olan CHP’yi sert sözlerle eleştiren AK Partili Başkan Abak, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Parti içi tecavüz ve taciz olayları ile ilgili düşüncelerini dinleyelim. Genel başkanınızın ve partinizin, avukatınızın parti içindeki yolsuzluklar ve usulsüz ödemeler ile ilgili iddiaları hakkında düşüncelerinizi öğrenelim. İş, aş, aşı yok diye algı yapacağına Aydın İlinde ve 10 ilçesinde yıllardır yerel iktidar sizlersiniz. Nerde hangi istihdamı yarattınız? Hangi fabrikayı açtınız? Kimin iş ve aş talebine umut oldunuz? Seçim döneminde önünüze gelen bir çok seçmene iş vaat ettiniz de bunların kaçına derman oldunuz ? Anlat da bunları dinleyelim. Daha dün parti olarak sosyal medyada deklare ettik, okumadıysan bir kez daha tekrar edelim. Türkiye en çok aşılama yapan 10 ülke arasında 24.9 milyon doz aşı ile 7. sırada olup, dünyada Fransa, İtalya ve Rusya’ yı geçmiş durumda. Sayın Başkan istersen oku, araştır, büyüklerinle istişare et yine görüşelim.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler