Başkan Alıcık; “Hizmetin Saati Olmaz”

Başkan Alıcık; “Hizmetin Saati Olmaz”

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, başkanlık makamında basın toplantısı düzenleyerek son günlerde ASKi’nin yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

Şimdiye kadar hiç kimseye iftira atmadığını, hiçbir kurumu veya kuruluşu yıpratıcı söylemlerde bulunmadığını belirten Başkan Alıcık son günlerde yaşanan şiddetli yağışın neden olduğu afetlerde Nazilli Belediyesi olarak gece gündüz demeden vatandaşın hizmetine koştuklarını söyledi. Başkan Alıcık, “ Felaketin partisi olmaz. Eleştiri yapılırken parti kimliğinin bir tarafa bırakılıp vatandaşa hizmet ön planda tutulması gerekir. Sağanak yağmurlar sonunda sel felaketi ve su baskınları oluştuğunda Nazilli Belediyesi ekipleri gece yarılarına kadar çalıştı. Aşırı yağışlarda yağmurlama alanları ve rögarlar için görevliler belirledik. Nazilli Belediyesi afet durumlarında bundan sonra da eskisi gibi davranacak. Olası su baskınlarında arkadaşlarımız hemen müdahale edecektir. Nazilli’nin altyapısı birçok şehre göre iyi durumdadır. Bugün yağmur yağdıktan 15 dakika sonra Nazillide su diye bir şey kalmıyor. Sonuçta doğanın gücüne bir yere kadar dur diyebiliyorsunuz. Altyapınız ne kadar iyi durumda olursa olsun felaketlere maruz kalmak kaçınılmaz olabiliyor”dedi Alıcık Sel felaketlerinde önemli olanın su birikintisinin kalmaması olduğunu söyledi

FELAKETLERDE VATANDAŞIN YANINDA BİZ VARDIK

Nazilli Belediyesinin gece yarılarına kadar çalışırken ASKİ ekiplerini görmediğini dile getiren Başkan Alıcık “Büyükşehir Belediyesi AYBA otobüsleri ve Ekmek Satış noktaları ile Nazillideleler fakat sel felaketi olduğunda onları ekipmanları ile göremedik. Sel felaketinde evine su basan arabası yolda kalan eşyası zarar gören vatandaşların yanında hep Nazilli Belediyesi vardı. Nazilli Belediyesi su baskınları sonrası vatandaşın evini ilaçlamıştır. Evlerine sabah kahvaltısına varıncaya kadar yemek götürmüştür. Kim vatandaşın yanında oluyor. Buna vatandaş karar versin. Büyükşehir yasası ile afetlere Büyükşehir Belediyesi bakacak dendi ama yasadan sonra da Nazilli Belediyesi bakmaya devam ediyor. Biz Nazilli Belediyesi olarak 48 kilometre yağmurlama hattı yaptık. Belediyeler halka hizmet etmek zorundadır. Bu yüzden belediye başkanının partisi olmaz. Halkımız şunu bilsin Nazilli belediyesi tüm olumsuzluklara rağmen vatandaş için her türlü çalışmayı yürütüyor. Belediyemizi eleştiriyorlar ama o kadar şeye karşın biz yine bir şeyler yapmayı başarıyoruz. Belediye olarak ekonomik durumumuz da kötü değil. Yetki kargaşası yaşamaktan bıktık. Yasada mezarlıklar ve ilaçlama Büyükşehir’e ait olmasına rağmen biz yapıyoruz. Çünkü vatandaş bizi biliyor bize geliyor. Biz vatandaşımızın, köylümüzün rahatı için uğraşıyoruz”dedi.

HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Vatandaşlara çeşitli müjdeleri olduğunu söyleyen Başkan Alıcık, müjdelerini şöyle sıraladı: “Belediyemiz kurulacak olan rüzgâr enerjisi santrali ile kendi elektriğini üretmeye başlayacak. Dallıca Çayı’nı ıslah edip çevresini yeniden düzenleyeceğiz. Yeşil Mahalle’deki köprümüzü genişleterek trafik yoğunluğunu rahatlatacağız. Çevre düzenlemeleri çalışmaları ile Nazilliye yeni mesire alanları kazandıracağız. Bunun gibi birçok projemiz ile Nazilli’mizin gücüne güç katacağız. Büyükşehir Yasasının da değişmesi ile Nazillide güzel şeyler olacak.”

ÇEVREMİZİ BİRLİKTE TEMİZ TUTACAĞIZ

Bundan sonra şehirde kimsenin belirlenen yerler dışında bir yere moloz dökmesine izin vermeyeceklerini dökenlere de çevre cezası keseceklerini belirterek vatandaşları bu konuda uyardı. Geçen günlerde çevre temizliği uygulaması yaptıklarını hatırlatan Alıcık, Nazillide temiz bir çevre için vatandaşımızla el ele yürümek istediklerini söyledi.

BİZ VATANDAŞIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Başkan Alıcık, vatandaş için mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Nazilli halkını temsil ederken 6 tane cami yapmışız, köprü yapmışız. Okul yapıyoruz, düğün salonu yapıyoruz, Taziye Evi yapıyoruz, Alzheimer Merkezi kuruyoruz. Huzur Evi yapıyoruz. Nazilli’de parti gözetmeksizin devletimize milletimize yararı olan herkesin ismini yaşatmaya çalışıyorum. Şimdi de şehit olan Fırat kardeşimizin ismini Anadolu Lisesi’nin önünde bulunan parka vereceğiz.” dedi.

Başkan Alıcık; “Hizmetin Saati Olmaz”

Başkan Alıcık; “Hizmetin Saati Olmaz”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum