Başkan Alıcık’a  “Kent ve Yaşam”dan Ödül

Başkan Alıcık’a “Kent ve Yaşam”dan Ödül

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, kent ve doğanın korunması yönünde proje üreten kişi ve kuruluşlara verilen “Kent ve Yaşam Ödülüne” layık görüldü.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) desteklediği, Gazeteci Celal Toprak ile Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte organize ettiği kent ve doğanın korunması yönünde proje üreten Yerel Yönetimlere verilen ‘Kent ve Yaşam’ ödülüne layık görüldü.Kentin, çevrenin, doğanın korunması ve geliştirilmesi için proje üretmiş kişi ve kurumlara destek vermek ve onurlandırmak amacıyla İstanbul Sultanahmet Aramada Hotel’de gerçekleştirilen 11. Kent ve Yaşam Ödülleri kapsamında düzenlenen ödül törenine çok sayıda bürokrat, işadamı, akademisyen, gazeteci ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

13 DALDA ÖDÜL DAĞITILDI

Toplumsal duyarlılıkları ile tanınan jüri üyelerine Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan başkanlık ederken, jürinin üyelerinin oyları sonunda belirlenen kişi ve kurumlara 13 dalda ödüller verildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ataşehir Belediyesi ve Beylikdüzü Belediyesi’nin ödül kazandığı yerel yönetimler dalındaki ödüle Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’da layık görülen isim oldu. Türkiye’deki marka şehirlerin aldığı ödüle Nazilli Belediyesi’nin de layık görülmesi ise Başkan Alıcık’ın başarısı olarak dile getirildi.

‘NAZİLLİ’DE DOĞAYI KORUYACAĞIZ’

6 yıllık başkanlığı döneminde Nazilli’de gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında kısa bilgiler veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yaptığı teşekkür konuşmasında; “Biz Nazilli’yi insanıyla, tarihiyle ve doğasıyla karşılıksız sevdik. Nazilli’de Belediye olarak çalışmalarımızı yaparken doğanın korunmasına özen gösterdik. Doğaya verdiğimiz önem neticesinde de Nazilli’de yeni bir proje başlatıyoruz. Bu proje ile kuracağımız Güneş Enerjisi Santrali ile 1 Milyon 480 bin MW elektrik üretimi gerçekleştireceğiz. Çevreye hiçbir zararı olmayan bu projemizle Nazilli’de enerji üretimi sağlarken doğamızı da korumuş olacağız” dedi.

SOKAK TEMİZLİĞİ PROJESİ

Nazilli Belediyesi’nin çevre bilinci oluşturmaya çalıştığını ve çeşitli projeler ile farkındalık gerçekleştirdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli ilçe merkezinde başlattığı temizlik uygulaması sırasında karşılaştığı esnaf ve vatandaşlara herkesin kendi kapısının önünü temizlemesi konusunda duyarlılık gösterdiğini belirten Başkan Alıcık; “Nerede olursa olsun, herkes kendi kapsının önünü temizlerse sokaklarımız temiz olur. Sokaklarımız temiz olursa Nazilli’miz başta olmak üzere her şehrimiz daha güzel olur” diyerek başlatmış olduğu uygulamaya Nazilli başta olmak üzere tüm Türkiye’nin destek olmasını istedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Çevre bilincini ve doğaya karşı duyarlılığı destekleyen bu tür programların ülkemiz için çok önemli olduğunu belirten Başkan Alıcık “Doğa ve çevre bilincine yönelik ile çalışmalar yapan kurum ve kişilerin desteklendiğini görmek o insanlara destek olacağı gibi çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

KENT VE YAŞAM ÖDÜLÜ

Nazilli’de göreve geldiği günden itibaren doğa ve çevre adına yaptığı çalışmalar İLE Nazilli’yi yaşanılabilir bir kent haline getirdiği için Kent ve Yaşam Ödülü’nü alan Başkan Alıcık’a ödülünü TRT İstanbul Müdürü Abdulhamit Avşar verdi. Törende Başkan Alıcık’ta ‘Yeşil Çevre’ ödülü alan Ağaoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’na plaket takdim etti.

ÖDÜL SAHİPLRİ

1. Kent Markası Ödülü: Tokat Valisi Cevdet Can

2. Başarılı kent projesi ödülü: Ege Yapı Gurup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı

3. Yerel Yönetim Ödülü: Eskişehir Büyükşehir Belediye Bakanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen

4. Yerel Yönetim Ödülü: Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

5. Yerel Yönetim Ödülü Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık

6. Yerel Yönetim Ödülü: Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi

7. Sponsorluk Ödülü: Gold Teknoloji Marketleri Sanayi ve Ticaret A.Ş

8. Medya Ödülü: Açık Radyo Yayın Yönetmeni Ömer Madra

9. Çevre Gönüllüsü Ödülü: Marmara Belediyeler Birliği Çevre Danışmanı Aynur Acar

10.Yeşil Çevre Ödülü: Ağaoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu

11. Sosyal Sorumluluk Ödülü: Migros Genel Müdürü Özgür Tort

12. Sosyal Sorumluluk Ödülü: Astorolok Yazar Nuray Sayarı

13. Turizm Ödülü: Yazar İşadamı Dr. Cüneyt Mengü

14. Deniz Kültürü Ödülü: Vira Deniz Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Şen

15. Kente katkı ödülü: Yönetmen ve Yapımcı Mehmet Taşdiken

16. Başarı öyküsü ödülü: Türk Ytong A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar

17. Eğitime Katkı Ödülü: Kavram Eğitim Kurumları Kurucusu Başkanı Bahattin Durmuş

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.