Başkan Özcan bu sefer sert çıktı

Başkan Özcan bu sefer sert çıktı

Hakkında çıkan definecilik söylemlerine son noktayı koyan Kürşat Engin Özcan, usulsüz hiçbir işe imza atmadıklarını belirterek, “Birkaç arkadaş siyasi hazımsızlıklar çekiyorlar, onların çıkardıkları dedikodulara biz her zaman kulağımızı tıkadık." dedi

Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız ile çok sayıda şüpheliye yönelik düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonuna Nazilli Belediyesi’nin yaptığı ihale de konu olmuştu.

Nazilli Belediyesi’nin Ocaklı, Esenköy ve Ciniviz Bölgeleri’nde gerçekleşen jeofizik araştırmasına ihaleye çıkması üzerine eleştiri okları Başkan Özcan’ı hedef aldı.

Başkan Özcan’ın Mastavra Antik Kenti’ne olan yoğun ilgisi de skandal iddiaları beraberinde getirdi.
Son dönemde hakkında çıkan definecilik söylemlerine bir kez daha açıklık getiren Başkan Özcan, Mastavra Antik Kenti’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Siyasi hazımsızlıklar çekiyorlar”

Yapılan çalışmaların tamamının yasal bir dairede yapıldığını ve usulsüz hiçbir işe imza atmadıklarını belirten Başkan Özcan, “Bu gelişimden rahatsız olan arkadaşların olması pek muhtemeldir. Bunlar o arkadaşlarımızın çıkardıkları dedikodulardır. Bu dedikodulardan ziyade buraya baktığınızda somut gerçekleri görüyorsunuz. İşte bütün çabamız, gayretimiz buydu. Kazı ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasından önce neler olduğunu gösterebilecek derecede kaliteli bir yer. Bizim Nazilli’miz çok önemli bir yer. Nazilli’ye yüz bin turistin gelmesinden herhangi birinin rahatsız olabileceğini düşünmüyorum. Birkaç arkadaş siyasi hazımsızlıklar çekiyorlardır, onların çıkardıkları dedikodulara biz her zaman kulağımızı tıkadık. Ne yaptığımızı ve ne yapmadığımızı biliyoruz. Ben bir hukukçuyum. Her şey yasal dairede. Bizim hevesimizden kaynaklanıyor ki, biz daha hızlı ilerlemek istiyoruz ama tabii yasal süreci beklemek zorundayız. Olaylarda yine bir usulsüzlük olduğundan bahsedemeyiz ama o hıza yetişemedik diyelim.” diye konuştu.

“Dedikodulara itibar etmeyin”

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer ise, Başkan Özcan’a sahip çıktı. Başkan Özcan’ı Nazilli aşığı olarak nitelendiren Tuncer, dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi:
“İlk günden beri burada yürüttüğümüz çalışmalarda alan ziyareti noktasında belki Türkiye’de eşi benzerine rastlanmaz bir ilki gösterdi. Sağ olsun her zaman burada defalarca toplantı ve keşif çalışması yaptık. Ben başkanımızın Nazilli’ye kelimenin tam anlamıyla aşık olduğunu çok iyi biliyorum. Bu yapıyı Nazilli’ye kazandırmak için canla başla çalıştığını biliyorum. Bizleri de defalarca motive etti, tabii kendisinin yoğun ilgisi bugün bu yapının şu haline bürünmesinde büyük bir etken oldu. Burada ilgiyi çarpıtmak isteyen gruplar olabilir ama biz neyin ne olduğunu biliyoruz. Nazilli halkı da biliyor. Yapı bütünüyle ortaya çıkmak üzere, az kaldı. Bence toplam yarattığımız sonucun itibarını yaşamalıyız. İşte dedikodu silsilesiyle ilerleyen birtakım söylentilere de itibar etmemek lazım.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum