Başkan Öztürk’ten istifalar sonrası ilk açıklama

Başkan Öztürk’ten istifalar sonrası ilk açıklama

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, istifaların kişisel gerekçelere dayandırılarak gerçekleştiğini ve yaşananlara rağmen İYİ Parti’nin iktidara yürüyüş mücadelesine ara vermeden devam edeceğini vurguladı.

GÜNAY PABUŞÇU-Nazilli’de İYİ Parti İlçe Yönetim Kurulu’nda bulunan 4’ü asil, 9’u yedek toplam 13 üye istifasını açıkladı. İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, yönetim kurulu üyeliğinde yaşanan istifaların ardından basın açıklamasında bulundu.

“Saygıyla karşılıyoruz”

Öztürk, açıklamalarına “Yönetimsel görüş ayrılıklarını saygıyla karşılıyoruz. Arkadaşlarımıza bugüne kadar ki göstermiş olduğu tüm çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum. Partimizin iktidar yolculuğunda bayrağı devralacak arkadaşlarımızla mücadelemiz yılmadan devam edecektir” dedi.

whatsapp-image-2021-06-08-at-18-10-09.jpeg

“Türkiye’de de zafere kadar mücadelemize devam edeceğiz”

Üyelerin istifası ile birlikte yönetim kurulunda bir zafiyetin oluşmasının söz konusu olmayacağının altını çizen Öztürk, “Bizim yönetimimiz benim ilçe başkanı olduğum 66 kişilik bir ekip. Bu ekip tek liste halinde muhteşem bir kongreyle oluşturduğunuz bir yönetim. Biz İYİ Parti’nin zaferine kadar mücadelemize ara vermeden devam edeceğiz. Biz şu veya bu gerekçeyle devraldığımız görevden kaçamayız. Benim Genel Başkanımıza verdiğim bir söz var. Biz İYİ Parti’yi Nazilli’de birinci parti yapacağız. Türkiye’de de zafere kadar mücadelemize devam edeceğiz. İstifalardan üzülmediğimizi söylemek mümkün değil ancak yönetim kurulu yedek listeden gelen arkadaşlarla çalışmalarımız devam edecektir. Siyasette böyle şeyler olabiliyor” dedi.

whatsapp-image-2021-06-08-at-18-10-09-1.jpeg

Öztürk yönetimsel fonksiyonlarda eksiklik yaşanmaması için mevcut yönetim kurulu üyelerinden ‘2 kişilik’ bir mücadele örneği sergilemelerini beklediğini kaydetti.

“Bu gerekçeleri doğru kabul etmem gerçekten mümkün değil” 

İstifa eden üyelerin kendisine yönelik ayrıştırıcı, uzaklaştırıcı, ötekileştirişi bir tutum içerisinde olduğu ve ‘benim partim’ anlayışıyla paralel davranışlarda bulunduğu sözlerine cevap veren Öztürk, şöyle konuştu:

“Bu konuda inanın bir fikrim yok ancak bu doğal bir içgüdü. Belirli olaylara kırılmış olabilirler. Göreve geldiğim ilk gün, ‘Kişisel gerekçelerinize lütfen ideolojik sebepler oluşturmayınız’ demiştim. Bu da böyle bir durum. İnsanlar kişisel mevzulara takılıp kalabiliyorlar. Burada bulunan arkadaşlarımızdan bir tanesi kalkıp desin ki, Cihat başkan şu konularda ötekileştirici davrandı. Ben o zaman tüm kusuru kabullenmeye hazırım. Benim bu gerekçeleri doğru kabul etmem gerçekten mümkün değil.”

whatsapp-image-2021-06-08-at-18-10-10.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler