Çankır: “Çalıştıkça batan üretici olur mu derseniz AKP iktidarında olur”

Çankır: “Çalıştıkça batan üretici olur mu derseniz AKP iktidarında olur”

Ziyaret ettiği besi çiftliğinde üretici ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “AKP iktidarı tarihe tarımı, hayvancılığı, çiftçiyi, üreticiyi ve yetiştiriciyi bitiren bir iktidar olarak geçecektir” dedi.

GÜNAY PABUŞÇU-Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, besi çiftliğinde üreticilerle bir araya geldi. Çiftçinin sorun ve taleplerini dinleyen Çankır, hayvancılık sektörünün adeta kar gibi erimeye devam ettiğini, yönetilemeyen Türkiye resmi hayvancılık sektörünün çığ gibi büyüyen sorunlarla baş başa kaldığını söyledi.

whatsapp-image-2021-05-12-at-11-41-08.jpeg

“Sefasını üç beş kişi sürerken,  cefasını üretici, yetiştirici çekmemeli”
AK Parti iktidarının tarihe tarımı, hayvancılığı, çiftçiyi, üreticiyi ve yetiştiriciyi bitiren bir iktidar olarak geçeceğine vurgu yapan Çankır,  “AKP  iktidarının tarım ve hayvancılık politikalarındaki beceriksizliği ile yem fiyatlarına gelen yaklaşık yüzde 135 gibi zamlar, yem hammaddesinin tamamen dolar kurları üzerinden ithal edilmesi, yurtdışından ithal edilen hayvanlar bugün gelinen noktada yetiştiricilerimizi isyan etme noktasına taşımıştır. Bakan Pakdemirli görevini çözüm değil, sadece olup bitine bakarak geçirdiği için yetiştiriciler üretime devam edemiyor.  Süt üreticileri ürettikleri sütün yarın satılıp satılamayacağını dahi bilmiyor. Yönetilemeyen Türkiye’nin sefasını üç beş kişi sürerken, cefasını üretici, yetiştirici çekmemeli. Çözümler belli, çareler apaçık ortada iken, bu süreci izlemekle yetinen AKP iktidarı tarihe tarımı, hayvancılığı, çiftçiyi, üreticiyi ve yetiştiriciyi bitiren bir iktidar olarak geçecektir” sözlerini kaydetti.

whatsapp-image-2021-05-12-at-11-41-09.jpeg

Partisinin çözüm politikalarını anlatarak yetiştiricilerin her zaman yanında olduğunu ifade eden Çankır’a, besi çiftliği ziyaretinde İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri eşlik etti.

whatsapp-image-2021-05-12-at-11-41-08-1.jpeg

whatsapp-image-2021-05-12-at-11-41-07.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler