Çankır; “Halkın hakkını halka teslim edeceğiz”

Çankır; “Halkın hakkını halka teslim edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Türkiye’nin pandemi dolasıyla zor ve meşakkatli bir Ramazan ayı geçirdiğini belirterek, AK Parti iktidarını sert sözlerle eleştirdi. Çankır, “Halkın hakkını halka teslim edeceğiz.” dedi.

GÜNAY PABUŞÇU - Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını lanetleyerek,  “Mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakıyoruz. Bu ayda edilen duaların, tutulan oruçların, yapılan yardımların Allah katında kabul olmasını temenni ediyor, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya İsrail tarafından yapılan saldırıyı lanetlediğimi belirtiyorum” dedi.

“Yaratılan eser tamamen AKP iktidarının eseridir”

Geçen yıl da olmak üzere pandemi dolasıyla zor ve meşakkatli bir ramazan ayı geçirdiğini belirten Çankır, “ Bu süreçte AKP iktidarının yanlış ve etkisiz politikaları dolasıyla birçok iş kolumuz çıkışı zor olan bir yola sürüklendi. Ekonomik olarak halk nezdinde ciddi bir yoksulluk yaratıldı. Alım gücü ciddi olarak düştü. Artık pazarlarda akşamüstleri meyve- sebze toplayan insanlarımızı fazlasıyla görür olduk. Ekonomik buhranla beraber psikolojik olarak çöküntüler başladı. İntiharlar arttı. Geçim derdinden evlerde kavgalar arttı. İnsanlarımızın birbirine tahammülü yok noktasına geldi. Üretemez bir toplum yaratıldı. Bereketli topraklarımızdan artık filizler değil isyan sesleri yükselmeye başladı. Bu yaratılan eser tamamen AKP iktidarının eseridir.” diye konuştu.

Çankır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yönetilemeyen Türkiye’nin hükümeti Akp’nin aksine CHP’li örgütlerimiz ve belediyelerimiz elleri taşın altına koymuş, dayanışma, yardımlaşma ve birliktelik anlamında tarih yazacak hizmetlere imza atmıştır. Dertlere derman, soruna çözüm odaklı anlayış ile halkımızın birçok kesimine elini uzatan belediyelerimiz pandemi ile geçirdiğimiz bu ramazan ayında da halkımızın gönlüne dokunmuş, yüzlerinde tebessüm oluşturmuştur.”

“Halkın hakkını halka teslim edeceğiz”

Çankır, “Halkın iktidarını kurarak, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak halkın hakkını halka teslim edeceğiz. Cumhuriyet Halk partisi iktidarında bayramlara çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümle uyanacağız. Adil bir düzen ve hakça yaşam anlayışını bu topraklarda egemen kılacağız. Akp döneminde memlekete yıllarca hizmet etmiş, vergisini vermiş emeklilerimizin çocuklarının ve torunlarının karşısında eğdiği yüzünü yeniden kaldıracağız, yeniden güldüreceğiz. Hep birlikte huzurun ve mutluluğun adil olduğu bir Türkiye’de kardeşçe ve sevgi içinde yaşayacağız. Ve bunu hep birlikte inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Tüm halkımızın Ramazan Bayramı'nı kutluyorum”

Çankır, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, terör örgütlerine karşı mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimizi rahmetle anıyor, salgına karşı olağanüstü bir çabayla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza, eczacılarımıza, bu zorlu dönemde görev yapan apartman görevlilerimiz, kuryelerimiz, bakkallarımız başta olmak üzere, işbaşında olan tüm emekçilerimize şükranlarımı sunuyor, tüm halkımızın Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Yeniden bir araya geleceğimiz, büyüklerimizi ziyaret edip hep birlikte nice bayramlara bir an önce kavuşmamızı temenni ediyorum."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler