Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş: Kentini değil kendini tanıtan bir başkan var

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş: Kentini değil kendini tanıtan bir başkan var

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, kentin ve ürünlerinin tanıtımı için filmlerin ve dizilerin çok önemli olduğunu söyledi. Savaş, şu anda kentini değil kendini tanıtan bir Aydın Büyükşehir Belediye Başkanın olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, sinema sektörünün temsilcileri ve oyuncularıyla bir araya geldi. Savaş, sinema sektörünün sorunlarını dinledi. 
Aydın’da yaklaşık 650 kişi sinema sektörünün içerisinde yer aldığını kaydeden Yönetmen Harun Kızılarslan, Aydın’ın yöresel ürünlerini tanıtmak için sürekli çalıştıklarını ama mevcut belediye başkanının buna hiçbir destek vermediğini söyledi. Savaş, “Bundan sonra siz ne yapıyorsunuz diyen bir abiniz olacak.” dedi.  

whatsapp-image-2024-03-03-at-14-45-10.jpeg

Altın İncir Festivali’nin Aydın’da da yapılmasını isteyen Kızılarslan, Çine’de çekmeyi istedikleri iki film için Savaş’tan destek istedi. Savaş, filmin çekimi için gerekli desteği sağlayacaklarının sözünü verdi. 

whatsapp-image-2024-03-03-at-14-45-11.jpeg

KAYNAKLARI KENDİSİNİ TANITMAK İÇİN KULLANIYOR

Mevcut büyükşehir belediye başkanın kentin tanıtımı için hiçbir şey yapmadığını ifade eden Savaş, "Mevcut büyükşehir belediye başkanı, 15 yıldan bu yana sadece bireysel tanıtım yapıyor. Kendisinin tanıtımı var. Biz istiyoruz ki kendisinin değil kentini tanıtan bir belediye başkanının Aydın'da olması. Aydın'ın tanıtımı için değil kendisinin tanıtımı için harcanan 500 milyon lira para var. Bu 500 milyonun kentinin yani yaşadığı şehrin tanıtımı için kullansa bu şehir Dünya Şehri olur. Onun için yapılacak çok iş var." diyerek kaynakların nasıl yanlış kullanıldığına dikkat çekti.

whatsapp-image-2024-03-03-at-14-45-10-1.jpeg

AYDIN'I TANITMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ 

Sektörün sorunlarını bildiğini kaydeden Savaş, “Yaşadığımız bölgenin tanıtımı açısından çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. İlimiz turizm anlamında önemli bir potansiyele sahip. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ın tanıtımı adına filimler ve diziler çok önemli. Biz bunu çok fazla kullanamıyoruz. Yerel yönetim ilin tanıtımı adına, Aydın’a daha çok ziyaretçi çekmek adına sizden yararlanmıyor. Biz önümüzdeki dönem birlikte beraber konuşup neler yapabiliriz. İlimizi daha fazla nasıl tanıtabiliriz diye çalışacağız” dedi.

whatsapp-image-2024-03-03-at-14-45-10-2.jpeg

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENTİN TANITIMINA ÖNCÜ OLMALI

Aydın’ın bir çok tarım ürünün üretiminde Türkiye’de birinci sırada yer almasına rağmen bunun bilinmediğine vurgu yapan Savaş, “Ürettiğimize değer katmamız gerekiyor. Değer katarsak üreticimizin elde ettiği gelir artıyor. Kestane deyince akla Bursa geliyor. Halbuki üretimde Aydın birinci sırada. Bu ürünlerimizin, yöremizin ve bölgemizin tanıtımı açısından film ve dizilerin önemi çok büyük. Aydın’da bu dizi ve filmleri yapmak için uygun koşul ve ortam var. Hatta ihracatta dizi ve filmler önemli bir kalemi oluşturuyor. Buna öncülük edecek bir belediye olması gerekiyor.” diyerek gerekli desteği vereceğini açıkladı.

whatsapp-image-2024-03-03-at-14-19-31.jpeg

Sanata çok önem verdiğini belirten Savaş, "Desteğiniz benim için çok kıymetli ve değerli. Biz Aydın'ın o kayıp yıllarını telafi etmek için yola çıktık. Aydın'a yakışan hizmetler 1 Nisan'dan itibaren kente kazandıracağız. Eser ve hizmet siyaseti ile hep birlikte Aydın'ın tanıtımı için çalışacağız." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.