Diş hekiminden açıklama: “Rutin bir tedavi uyguladım”

Diş hekiminden açıklama: “Rutin bir tedavi uyguladım”

Nazilli'de yaşayan Esra Bulut, diş tedavisi için gittiği klinikte hayatının en zor anlarını yaşadı. Ameliyattan sonra uzun süre yemek yiyemeyen ve yaşamı işkenceye dönen genç kız, diş hekiminden şikayetçi oldu. Bulut, “Yarım saat sürmesi gereken ameliyat 1,5 saatten fazla sürdü. İki kere anestezi uygulandı. Ameliyattan sonraki gün burnumdan kan gelmeye başladı.” diye konuştu. Diş Hekimi G.B. ise, Bulut’un ameliyatının ardından tedavi sürecini aksattığını ve rutin bir tedavi uyguladığını söyledi.

Nazilli ilçesinde yaşayan ve giyim sektöründe hizmet veren Esra Bulut, Temmuz ayında, diş tedavisi için ilçedeki bir kliniğe gitti ancak hayatının kabusunu yaşadı. Gömülü köpek dişi ameliyatı olan Bulut, operasyonda yaşadığı zorlukları Havadis Gazetesi’ne anlattı.

whatsapp-image-2023-11-16-at-17-55-02.jpeg

Ameliyat uzun sürdü

Ameliyatın Diş Hekimi G.B. tarafından yapıldığını belirten Bulut, “Ameliyatım çok kötü geçti, bir türlü kendime gelemedim ve uzun süre yemek yiyemedim. Normalde yarım saat sürmesi gereken operasyon 1,5 saatten fazla sürdü. 2 kere anestezi uygulandı ve ameliyat esnasında burnumun çok acıdığını hissettim. Hekim bey, her şeyin yolunda gittiğini söyledi.” dedi.

Ameliyatın ardından burnundan kan geldiğini fark ettiğini genç kız, hekimin, “Ağzından çok, burnuna dikkat etmelisin, söylediklerimi uygulamalısın” sözleriyle karşılaştı.

“İçtiğim su burnumdan geldi”

Dikişlerinin alınmasına rağmen acılarının devam ettiğini hatırlatan Bulut, “Hala bir şeyler yiyip içemiyordum ve içtiğim su burnumdan geliyordu. Bu durum beni korkuttu. Beslenemiyor ve konuşamıyor durumdaydım. 10 gün boyunca tampon tedavisine gittim ve durum değişmeyince farklı bir hekime başvurdum.” diye konuştu.

“Operasyonu çene cerrahı yapmalıymış”

Kendisine burun sinüs zarının yırtıldığını, burun kanalından içeriye çekilen diş kök kemiğinin kaçtığını ve damağında 8.5 mm sinüsün kaldığını söylendiğini aktaran Bulut, “Şunu öğrendim ki, diş hekimlerinin bu ameliyatı yapmaya yetkisi yokmuş. Bu işlemin bir çene cerrahı tarafından yapılması gerekiyormuş. Şimdi bir kez daha ameliyat olmam gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

Şikayetçi oldu

Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesine başvuran Bulut, tedavisine orada devam edeceğini ve Diş Hekimi G.B.’den şikayetçi olduğunu kaydederek, “Bu sancılı sürecin ardından cumhuriyet başsavcılığına giderek, diş hekiminden şikayetçi oldum. Hala çok büyük ağrılar çekiyorum. Gerekenin yapılmasını istiyorum.” sözlerine yer verdi.

whatsapp-image-2023-11-16-at-17-55-02-1.jpeg

“Rutin bir tedavi uyguladım”

Bulut’un ameliyat esnasında yaşadığı sıkıntıların anlatıldığı gibi yaşandığını kabul eden ancak yasa dışı bir işlem yapmadığına vurgu yapan Diş Hekimi G.B. ise, “Ameliyatta burun tabanına yaklaşıldıktan sonra işlemi devam ettirmedim. Orada çok küçük bir parça kalmıştı. Operasyonda o bölgeyi diktikten sonra, kendisini rutin pansuman tedavisine çağırdım. Hanımefendi 10 gün boyunca düzenli olarak kliniğe geldi sonra birden gelmez oldu. Ben de anlam veremedim. Rutin bir ameliyattı. Kendisine güvenen her diş hekimi bu ameliyatı yapabilir. Kendisi beni şikayet edebilir ama kesinlikle yasa dışı bir tedavi uygulamadım.” açıklamalarında bulundu.

Bulut, Diş Hekimi G.B.’nin sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek, sürecin takipçisi olacağının altını çizdi.

04e5107f-f935-4e03-bf1a-e479c9907198.jpeg7af51581-441d-4881-82c1-dbe28d1a5b2d.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.