Ertürk, sağanağın vurduğu Kuyucak’ta yaşananları anlattı

Ertürk, sağanağın vurduğu Kuyucak’ta yaşananları anlattı

Kuyucak eski Belediye Başkanı Metin Ertürk, dün ilçede etkili olan sağanak yağışın ardından açıklamalarda bulundu. Kuyucak Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin hiçbirisinde aksama yaşanmadığını vurgulayan Ertürk, “Kuyucak Belediyesi’ni hedef alan haberler ve söylemler gerçek değil. Kimse buradan kendine siyasi rant sağlamaya çalışmasın. Çevremizdeki ilçelerde de benzer manzaralar görülüyor. Bu bölgelere yeterli yatırımın yapılmadığı görülüyor.” diye konuştu.

Kuyucak, dün etkili olan sağanak yağışa teslim oldu. Yağışla birlikte yollar göle döndü, bazı araçlar da sular altında kaldı. 

Kuyucak eski Belediye Başkanı Metin Ertürk, yağışın ardından değerlendirmelerde bulundu. 

Ertürk, “Şu anda benim bildiğim kadarıyla bir sorun yok. 1984-1985 yıllarında stadyumun kenarındaki duvar yıkılmış, bu da normaldir. Dünkü yağmur gerçekten çok şiddetliydi. Biz de İzmir’den geliyorduk, aracımızı kenara çekmek zorunda kaldık, göz gözü görmüyordu. Bir de demiryolunun altındaki 2012-2013 yılında bir alt geçit var. Orada bir göllenme meydana gelmiş ve 2 araç sular altında kalmış.” dedi.

“Kimse siyasi rant sağlamaya çalışmasın”

“Kuyucak Belediyesi’nin yaptığı duvar yıkıldı” şeklinde yapılan haberlere ve  “Kuyucak hani çağ atlamıştı?” yorumlarına yanıt veren Ertürk, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizdi.
Alt yapı, yağmur suyu drenajları ve suyun tahliye edilmesi işlemlerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirten Ertürk, “Kuyucak Belediyesi mağazaları basan suyu çekmeye çalışıyor. Aslında bunu yapacak olan Aydın Büyükşehir Belediyesi’dir. Yağmur suyunun yer altına alınması da büyükşehirin görevidir. Dün Kuyucak Belediyesi çalışıyorken, onlar da orada siyaset yapacağız insanlara yanlış bilgi aktarıyorlar. Kuyucak Belediyesi’nin yaptığı duvar çöktü diye haber yapılmış. O duvar, 1984-1985 yıllarında yapılmış bir duvar. İkincisi demiryolunun altındaki 2012-2013 yılında bir alt geçit var. O da CHP döneminde yapılan bir yapı. Dolayısıyla bunlar siyaset yapılacak konular değil. Büyükşehir üzerine düşeni yapmalı, kimse buradan kendine siyasi rant sağlamaya çalışmasın.” diye konuştu.

“Büyükşehir bölgeye yeterli yatırım yapmıyor”

Kuyucak Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin hiçbirisinde aksama yaşanmadığına dikkat çeken Ertürk, “Çevremizdeki ilçelerde de benzer manzaralar görülüyor. Bu bölgelere yeterli yatırımın yapılmadığı görülüyor. Tabii ki Kuyucak Belediyesi 10 yıllık süreçte çağ atladı. Kuyucak Belediyesi ilçe belediyesinin yapması gereken, eşi ve benzeri olmayan işleri başardı. Kuyucak Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin hiçbirisinde sıkıntı yok. Şehirlerimizde büyükşehirin yapmadığı ya da eksik yaptığı konularda sıkıntı var.” ifadelerini kullandı.

Ertürk, Mustafa Paşa Deresi’nin taşmasının söz konusu olmadığını da sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum