Galip Özel’den 1 Nisan provası: Büyük Miting’de halka seslendi, büyük destek aldı

Galip Özel’den 1 Nisan provası: Büyük Miting’de halka seslendi, büyük destek aldı

CHP’nin Bozdoğan Belediye Başkan adayı Mustafa Galip Özel, seçime 1 gün kala ‘Büyük Meydan Mitingi’nde seçmene seslendi.

Yerel seçimlere sayılı saatler kala tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da seçim heyecanı tüm ili sardı. Adaylar son çalışmalarını tamamlarken, halk yarın sandığa gitmek için geri sayıma başladı.

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-40-16-pm-2.jpeg

Son olarak yerel seçimin en heyecanlı ve en çekişmeli geçen noktalarından biri olan Bozdoğan’da, CHP’nin Belediye Başkan adayı Mustafa Galip Özel, seçmenle son kez buluştu. 

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-40-01-pm-1.jpeg

Özel'in eski belediye meydanındaki mitinginde vatandaşlar meydana adeta akın etti. 

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-39-59-pm-1.jpeg

Özel’in miting havasındaki halk buluşmasına CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP İlçe Yönetimi de eşlik etti.

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-40-01-pm.jpeg

-“HİZMET ETTİRMESİNİ ÖĞRETTİK”

Yerel seçim ateşinin yandığı ilk günden bugüne mevcut belediye başkanı Ufuk Altıntaş’a birçok projeyi hatırlattıklarını ve çalışma başlattıklarını dile getiren Özel, “Biz burada böyle toplandık ya, köy köy gezdik. Kaç günden beri mücadele ediyoruz. Unutulan bir Bozdoğan için, bizlere sırt çevirdikleri için. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem hanımla beraber yeni bir başlangıç günü, tüm memlekete hayırlı olsun. Taş üstüne taş döşemeyi öğrettik arkadaşlar, hep beraber öğrettik. 2 yıldan beri bitti dedikleri olimpik yarı yüzme havuzunu seçime 1 gün kala açtırdık arkadaşlar, bu sizin gücünüzle açıldı. En önemlisi şehitlerimize saygı duyulmasını öğrettik. O unutulan 55 mahalleye bir buçuk ayda hatırlandı. 4 yıldan beri yapmadığı hizmeti yapmaya çalışıyor. Ne diyordu? Paramız yok diyordu, belediyeyi borçlu aldık diyordu. O belediyeye bu kadar borç yapmışlar diyordu. Buradan soruyorum kendisine, aynı belediyeyi sen borcuyla devraldın. O listeye yazdın salladın aşağıya, sonra ne yaptın? O gün bulamadıkları paraları şimdi siz oy vermeyeceğiz deyince, Altıntaş Mahallesi dahil bir günde 20 kamyon taş döktüler. Ne için? Altıntaş oy yok size dedi, bunun için. Ben şimdi buradan soruyorum, geriye kalan 54 mahallenin hakkı nerede?” dedi.

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-40-16-pm.jpeg

-“HİÇBİR İŞÇİ ÇIKARILMAYACAK”

Bozdoğanlıların içinin rahat olmasını söyleyen Özel, hiçbir belediye işçisinin işten çıkarılmayacağının sözünü vererek, “Hayatta en zor şey parasız ve işsiz kalmaktır, bizim hiçbir işçiyle öyle bir sorunumuz olmayacak. Ben bu mikrofondan söz veriyorum, çünkü bu mikrofon namustur arkadaşlar. Bizim için çalışanlara, alın teri dökenlere böyle bir şey yapmak büyük haksızlık olur. Buradan belediyede çalışan tüm kardeşlerime söz veriyorum, hangi siyasi görüşten olursa olsun, alın teri önemli. Buradan tüm işçilerimize söz veriyoruz. Bizim için sahada çalışan insanlar, bunu hak etmiyor. O yüzden bir kere daha söylüyorum. O işçilere zorla oy kullanacaksınız diyenlere buradan sesleniyorum. Onlar benim kardeşim ben onlarla beraberim.” diye konuştu.

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-39-57-pm-2.jpeg

“ÖZEL’İN SEÇİM MİTİNGİ DEĞİL MAZBATA TÖRENİ”

Bozdoğan adayını yalnız bırakmayan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da Özel için destek istedi. 

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-40-16-pm-3.jpeg

Gerçekleşen buluşmayı mazbata törenine benzeten Tezcan, memnuniyetini vurgulayarak, “Bozdoğan bu ne güzel, ne büyük bir karşılama, yüreğinize ve  emeğinize sağlık. Sevgili Bozdoğanlı hemşehrilerimiz, görüyorum ki düğünümüz var, bayramımız var. Bu bayram sandık bayramı inşallah. Bu mübarek ramazan günü yarın sandığa gideceğiz. Bundan sonra konuşmalar bitecek, propagandalar bitecek. Yarın sandığa gidecekseniz. Hem büyükşehir belediye başkanlığında hem Bozdoğan belediye başkanlığında hem de Bozdoğan belediye meclis üyeliğinde ayrıca mahallelerinizdeki muhtarlıklarında oy kullanacaksınız. Büyükşehir başkan adaylığında Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan belediye başkanlığında biraz önce zevkle dinlediğimiz değerli kardeşimiz Galip Özel’e ve Bozdoğan belediye meclis üyeliğinde onun ekibi CHP listesine şimdiden desteği vermişsiniz, mazbatayı hazırlamışsınız, hayırlı olsun. Bu bir seçim mitingi olmaktan çıkmış. Duyun ey yürekleri gönülleri nasır bağlamış olanlar, duyun. Ey Bozdoğan esnafının sesini bugüne kadar duymayanlar, duyun. Ey Bozdoğan’da vatandaşın, kadının, erkeğin, yaşlının, gencinin sesini duymayanlar, duyun. Ey Bozdoğan’da çiftçinin, üreticinin sesini duymayanlar, duyun. 5 sene önce ilk geldikleri gün işçinin emeklinin ekmeği ile oynamak olanlar duyun, duyun, duyun. Bu Bozdoğan’da Galip Özel’in seçim mitingi değil, bu Galip Özel’in mazbata töreni mazbata. Hayırlı olsun başkanım.” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2024-03-30-at-5-39-58-pm-1.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.