“Memleket Partisi’nde mücadelemi sürdüreceğim”

“Memleket Partisi’nde mücadelemi sürdüreceğim”

CHP’den ayrılarak Memleket Hareketi’nin Nazilli Kurucu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Ali Çetinkaya, eski partisinden kişi eksenli siyaset ortamının hakim olması ve liyakatsizlik nedeniyle ayrıldığını açıkladı.

GÜNAY PABUŞÇU-CHP’nin Nazilli’deki önemli isimlerinden Ali Çetinkaya, CHP’den istifa ederek Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi'nin Nazilli Kurucu İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

Çetinkaya, eski partisini sosyal medyada yaptığı paylaşımla sert sözlerle eleştirdi.
CHP’de kişi eksenli siyaset ortamının hakim olduğunu ve liyakatte yeterli hassasiyetin gösterilmediğini ifade eden Çetinkaya, iç mücadeleler sonucu oluşan sorunlara çözüm yerine tahammülsüzlüklerin üretildiğini belirtti.

“CHP misyonu sorumlu siyaset yapmayı gerektirir”

Çetinkaya, “Benim için CHP 780 bin kilometre kare vatan toprağının, insanının mutluluğu ve geleceğinin, Cumhuriyet değerlerinin temsil edildiği en önemli siyasi kurumdur demiştim. CHP kurucu misyonu ve tarihsel önemi bugün her zamankinden daha çok duyarlı insanlar tarafından sorumlu siyaset yapmayı ve kısır kişisel hesapların dışında kalmayı gerektirmektedir.” dedi.

“Oksijensiz bırakıldık”

CHP’den üzülerek istifa etmek zorunda kaldığını kaydeden Çetinkaya, “Maalesef parti yönetiminde bulunan ve birçok spekülasyona konu olmuş atama mekanizmaları ile demokratik teamüllerin üstüne limon sıkarak makam ve mevki sahibi olanlar Marmara Denizi’ni kaplayan müsilaj misali bizleri oksijensiz bırakmayı marifet saymışlardır. Partinin içinde kalarak bu kuşatmanın aşılabileceğine inancım kalmamıştır. Parti disiplini ve parti ahlakı gereği zor da olsa CHP’den üzülerek istifa etmek zorunda kaldım.” diye konuştu.

“Memleket Partisi’nde mücadelemi sürdüreceğim”

Çetinkaya, istifa gerekçesini; kişisel mücadelelerin, şahsi çıkar ve kariyer hesaplarının ağır bastığı çorak bir siyasi iklimden dışarı çıkmak ve didişmelerden uzakta kalmak olarak yorumlarken, bunun mücadeleden kopması anlamına gelmediğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Yüreğimdeki memleket sevdası ve Nazilli halkının siyasi feraseti liyakat sahibini, emek sahibini ve enerjik olanı ayırt edip hakkaniyet içinde tercih yapabilecek olgunluktadır. Halkımızdan ilham alarak halkımızla beraber muhalefetin muhalefeti olmaya değil iktidarın pespayeliğini, yalanını, talanını ve içinde bulunduğumuz bu soygun düzenini ifşa etmek için Memleket Partisi’nde mücadele etmeye karar verdim. Bana inanan ve desteklerini esirgemeyen tüm yoldaşlarımı, siyasi olarak ilham aldığım büyüklerimi bu çıktığımız yolda mahcup etmeyeceğime söz veriyorum.”

 

whatsapp-image-2021-06-14-at-16-51-34.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler