Murat Kaplan, Nazilli Ticaret Borsası başkan adaylığını açıkladı

Murat Kaplan, Nazilli Ticaret Borsası başkan adaylığını açıkladı

Murat Kaplan, düzenlediği basın toplantısında, Nazilli Ticaret Borsası başkan adaylığını açıkladı. Kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çeken başkan adayı Kaplan, Nazilli Ticaret Borsası'nı daha iyi yerlere getireceklerinin sözünü verdi.

Nazilli Ticaret Borsası (NTB) 1 Ekim Cumartesi günü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Mevcut Başkan Nurettin Kırlıoğlu’nun yeniden aday olacağı kongrede Murat Kaplan da başkanlık için yarışacak. Başkan adayı Kaplan, bugün Hangar Kafe’de düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıkladı.

whatsapp-image-2022-09-07-at-11-14-13.jpeg

Hedefimiz, Nazilli Ticaret Borsası'nı daha iyi yerlere getirmek, daha iyi işler yapmak ve hep birlikte neleri daha iyi yapabiliriz sorusuna cevap aramak olacaktır” ifadeleriyle sözlerine başlayan Kaplan, şöyle devam etti;

“Yeni bir oluşum adına başkan adaylığımı açıklıyorum. Tabi ki projelerimiz var, yapacak olduğumuz çok iş var. Biz yıllardır bu camianın içindeyiz ve incir ticaretiyle uğraşan arkadaşlarımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz.  İncircilerin, celeplerin, kasapların sıkıntılarını görüyoruz.  Bugüne kadar yapılması gereken işler vardı ancak maalesef yapılmadı. Biz neleri başarabiliriz, nelerin üzerine koyabiliriz, bunların derdine düştük.”

whatsapp-image-2022-09-07-at-11-14-02.jpeg

“Nazilli incirini uluslararası camiada tanıttık”

Yeni bir yönetim oluşturduklarını ve üyelerin oylarına talip olduklarını belirten Kaplan, “İnşallah hayırlısı olur. Nazilli’miz için en güzelini diliyoruz. Eskiden Nazilli dendiğinde kimse bilmezdi. Germencik inciri bilinirdi. Çok iyi hatırlıyorum, 25 sene önce Ankara’ya 2 ton incir götürmüştük, ürünü satamadan geri getirdik. Germencik incirine rağbet, bizim çok önümüzdeydi. Ama azmettik, mücadele ettik ve Nazilli incirini uluslararası camiada tanıttık. İncir ticaretimiz Yeşil Mahalle’de kilitlendi ve kaldı. Biz ne yapabiliriz derdine düştük. Soğuk hava tesislerimizi devreye sokarak, üyelerimizin de takdiriyle bu projemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Kurumlar arası işbirliğini sağlayacağız”

Kaplan, “Ben şuna kanaat getirdim ki, Nazilli Ticaret Borsası tüm kurumlardan uzak kaldı. Biz tüm kurumlarımızla bir araya gelerek neler yapabiliriz, nasıl projeler üretebiliriz, bunları masaya yatıracağız. Mevcut yönetimde bulunanlar da bizim arkadaşlarımız ama birlik beraberlik ruhunu yaratamıyoruz. Biz üreticiden tüketiciye tüm paydaşların diyaloğunu artırmak istiyoruz. Borsamızın diğer kurumlarla ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğini artırmak ve uluslararası fuarlara üyelerimizin katılımını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüzü çok seviyoruz”

Önümüzdeki günlerde projelerini bir bir açıklayacaklarını müjdeleyen Kaplan, “Üye arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Kasap arkadaşlarımızın da sıkıntıları var. Hayvan pazarındaki sıkıntılar, işletmecilerin sorunları farklı farklı. Bu sorunları ve çözümlerini biliyoruz. Biz incirde dünyada söz sahibiyiz. İncirimize katma değer sağlamak adına neler yapabiliriz, bunları konuşmamız gerekiyor. Biz sektörümüzü çok seviyoruz.”

Nazilli Ticaret Borsası’nın Mergen Çayı’nda başlattığı incir alım merkezine kesinlikle karşı olmadıklarını hatırlatan Kaplan, bu projeyi desteklerini söyledi.

whatsapp-image-2022-09-07-at-11-14-25.jpeg

“İnciri tanıtmakla hepimiz yükümlüyüz”

Nazilli’de incir törenlerinin dar bir dairede gerçekleştiğinin altını çizen Kaplan, “2013 yılında İstasyon Meydanı’nda arkadaşlarımızla beraber Birinci Uluslararası İncir Festivali’ni gerçekleştirmiştik. İkincisi ise 2019 yılında yaptık maalesef arkası gelmedi. İnciri tanıtmakla hepimiz yükümlüyüz. Dünya fuarlarına katılmamız gerekiyor. Odaların ve borsaların burada inisiyatif alması, öncülük yapması gerekiyor. Şahsi işlerimizi de bir kenara bırakıp kurumlar olarak neler yapabiliriz, bunların derdine düştük.” dedi.

“Kestanemizi markalaştıracağız”

Kaplan, Nazilli kestanesinin markalaşması konusunda çalışma yapacaklarını belirterek, “Nazilli’de kestane üretiyoruz. Kestane dendiği zaman ilk akla gelen Bursa geliyor. Kestanemizi markalaştırmak adına adımlar atacağız. İncir ve kestane işletmeleri çoğaltmamız gerekiyor.” sözlerine yer verdi.

“24 saat üyelerimizle iletişim içinde olacağız”

Kaplan sözlerini şöyle noktaladı:
Borsamızın kapısı üyelerimize açık olacak. 24 saat üyelerimizle iletişim içinde olacağız. Borsaya çay içmeye dahi hiç gitmeyen arkadaşlarımız var. O makamdaki arkadaşlarımız da bu işletmecilerimize vaktini ayıracak ve sorunlarını dinleyecek. Seçimin son gününde kaybeden, kazananı tebrik edecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler