Mustafa Galip Özel projelerini ilk kez Havadis’e açıkladı

Mustafa Galip Özel projelerini ilk kez Havadis’e açıkladı

CHP’nin Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Mustafa Galip Özel, ‘Havadis ile Seçim Özel’ programında Gazeteci Mehmet Ali Cintosun’un sorularını yanıtladı. Özel, göreve seçilmesi halinde hayata geçireceği drag yarış pisti, marka şehir, kent meydanı ve bizim kız kafe projelerini tanıttı.

CHP’nin Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Mustafa Galip Özel, ‘Havadis ile Seçim Özel’ programında Gazeteci Mehmet Ali Cintosun’un konuğu oldu. Gündeme dair tüm merak edilen soruları yanıtlayan Özel, göreve seçilmesi halinde hayata geçireceği drag yarış pisti, marka şehir, kent meydanı ve bizim kız kafe projelerini anlattı.

whatsapp-image-2024-02-28-at-02-16-04-3.jpeg

Kendisini Atatürkçü, Bozdoğan milliyetçisi, inançlı, samimi ve inatçı olarak nitelendiren Özel, yoğun, tempolu ve heyecanlı bir seçim süreci yaşadığını ifade etti.

Bozdoğan’ın şu anki durumunu hak etmediğini belirten Özel, “Bozdoğan refah seviyesi yüksek bir şehre dönüşmeli. 2009 yılında da siyasete bu niyetle başlamıştım. Ziraat Odası başkanlığımda da hep bu amaca uygun hareket ettim. Artık belediye başkanlığımla birlikte yapacağım hizmetlerle, bu yolculuğu taçlandırmak istiyorum. İlçemizin tarımda gelişmesini, istihdam sahalarının açılmasını, esnafımızın yüzünün gülmesini ve halkımıza bir kent meydanı kazandırılmasını hedefliyorum” dedi.

"Siyaseti argüman olarak değil, hizmet için kullanırım"

Özel, “MHP İl Genel Meclis üyeliği görevini yaptım. Bununla birlikte son seçimde İYİ Parti’nin milletvekili adayı için de oy istedim. Ben Bozdoğan milliyetçisiyim, ilçemizden bir milletvekili adayının arkasında durmam kadar doğal bir olay yok. AK Parti’nin milletvekili adayı Rıza Posacı’yı da desteklemiştim. Önemli olan bu ilçeye verecekleri katma değerdir. Siyaseti argüman olarak değil, hizmet için kullanırım” diye konuştu.

whatsapp-image-2024-02-28-at-02-16-04-2.jpeg

“Gerçek belediyecilik değil”

Ufuk Altıntaş’ın başarı oranının yüzde 30 olduğunu ileri süren Özel, 2019 yerel seçimlerinde Ufuk Altıntaş’ın seçimi kazanması için vatandaşlardan oy istediğini hatırlattı. Özel, CHP’li Tümer Apaydın döneminin vatandaşlarda daha çok iz bıraktığını söyleyerek, şöyle devam etti:
“Işıklarımızın olduğu yerde, deve güreşi yaptığımız yer de çöp yığını var. Gerçek belediyecilik bu değil, benim ilçem bunu hak etmiyor. Madran Dağı’nın eteklerinde yaşayan insanlar bunu hak etmiyor. Benin ilçem çok farklı olmalı. Bugün 10 halı saha var, 6’sı kullanılamıyor. Yüzme havuzu yapıldı, bakanlığımıza teşekkür ediyoruz ama vatandaşlarımıza ne kadar kullandırabiliyoruz? Bunlara bakmamız gerekiyor. Ben bu şehre hizmeti getireceğim. Ticaret, tarım ve turizm projesini hayata geçireceğim.”

“Personel çıkarmayacağım”

Göreve seçilmesi halinde hiçbir belediye personelini işten çıkarmayacağının sözünü veren Özel, “Bana oy verse de vermese de işçi çıkarmayacağım. Onların sosyal haklarını iyileştirmeyi düşünüyorum. Ben aday kayırmam, belediye halkın kurumudur. Ziraat Odası başkanlığım ve il genel meclis üyeliğimde de kimseyi kayırmadım” açıklamasında bulundu.

whatsapp-image-2024-02-28-at-02-16-05-2.jpeg

“Jeotermale tamamen karşıyım”

Alamut Mahallesinde açılması planlanan jeotermal enerji santrallerine karşı net tavrını ortaya koyan Özel, “Bu ilçeyi seven bir insan olarak jeotermal enerji santrallerine tamamen karşıyım. Halkımız da bu durumun karşısındadır, ben onların yanındayım. Germencik’te, İncirliova’da ve Buharkent’teki tarımsal ürünlerdeki değişimin farkındayım. İnsan üzerindeki etkisini de duyuyoruz. İnsanlara bu psikolojiyi yaşatmak istemiyorum” sözlerine yer verdi.

Özel projelerini kamuoyuna açıkladı:

“Drag yarış pisti yapacağız”

İlk önceliğimiz drag yarış pistini yapmak. Gençlerimizin otomobillere ve yarışlara büyük ilgileri var. Hafta sonları buradan Antalya’ya giden gençlerimiz var. Bu gençlerimizin hayalini gerçekleştirmek ve buradaki yarışlara katılacak sporseverleri de şehrimizde misafir etmek istiyoruz. Bu proje şehrimizin geleceğinin de bir projesi olacak ve halkımız bu projeye sahip çıkacak.

“Marka şehir olacağız”

Bozdoğan’ın tarımı gelişmek zorunda. Tarımda girdilerimiz çok yüksek ama aracılar en çok bu işten parayı kazanıyor. Bizim kaliteli ürün üretmeyi anlatmamız gerekiyor. Mavi dil ya da Akdeniz sineğine karşı harekete geçmemiz gerekiyor. Bu yıl ilçemizin tarımdaki kaybı 200 milyon liranın üzerindedir. Belediye olarak bireysel değil kolektif olarak çalışma yapmalıyız. Tarım ürünlerimizi pazarlayacağız ve belediye olarak 200 kişilik istihdam sahası kuracağız. Ürettiğimiz ürünleri Türkiye’de bir marka haline getireceğiz. Bozdoğan kendi dışarıya tanıtamıyor. Hayvancılıkta ve endüstriyel bitkiler alanında öncü bir ilçeyiz. Turizm olarak iyiyiz.  Şehrimizin reklamını yapacağız.”

whatsapp-image-2024-02-28-at-02-16-03.jpeg

“Kent meydanı projesi hazır”

Kent meydanı projemiz hazır. Proje kapsamında otopark, alternatif pazar yeri ve kent meydanımız olacak. Meydanda da açık ve kapalı düğün salonlarımız ve dükkanlarımız yer alacak. En üst katta 50 yataklı bir otel inşa edeceğiz.     

“2 ayda bir halk meclisi yapılacak”

2 ayda bir kez muhtarların ve vatandaşların katılımıyla toplantı yapacağız. Burada ilçemizdeki sorunları ve talepleri masaya yatıracağız.

“Bizim kız kafe projesi”

Kadınlarımızın ilçemizde rahatlıkla oturup arkadaşlarıyla sohbet edebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği alan yaratacağız. Annelerimiz, kardeşlerimiz orada rahatça hareket edebilecekler. 

“Hayvan pazarı projesi”

3 dönemdir söz verildi ama yapılmadı. Bu projeyi biz yapacağız. 

“Nazilli-Bozdoğan yolu yapılacak”

Nazilli-Bozdoğan yolunun öneminin farkındayız ve bu yolu yaptıracağız. Halk meclisimizle, kent konseyimizle biz olarak aşamayacağımız bir şey yok.

“Minik patiler projemiz var"

Sokak hayvanlarının ıslah edilmesi konusunda çalışmalarımız olacak. Köpeklerle ilgili halkımızın da rahatsızlığı var ama onların da yaşama hakkı var. Burada bizim de sorumluluğumuz var. Biz hem insanlarımıza hem de hayvanlarımıza sahip çıkacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum