Nazilli Belediye Meclisi aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, aralık ayı meclis toplantısının birinci oturumuna başkanlık yaptı. Meclis toplantısında 9 madde görüşüldü ve oy birliğiyle komisyonlara sevk edildi.

Nazilli Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan yönetiminde gerçekleştirildi. 

whatsapp-image-2022-12-06-at-18-09-27-001.jpeg

Toplantıda söz alan CHP’li Meclis üyesi Mert Öreroğlu, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Başkan Özcan’ın Nazillilere ihanet ettiğini söyledi. Başkan Özcan, “Ben Nazilli’ye hizmet etmek için söz verdim. Nazilli’yi polemiklerin konusu yapmayacağız. Tartışmanın tarafı olmayacağız, biz hizmetin tarafında olacağız. Nazilli’ye yapılacak her ne varsa, Nazilli Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamının katılımıyla bunları gerçekleştireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

whatsapp-image-2022-12-06-at-18-09-27-1.jpeg

İLLER BANKASI’NDAN TOPLAM 45 MİLYON KREDİ İSTEĞİ  

Turan Pazar Yeri Güneş Enerji Santrali yapım işi için 750 bin Dolar, beton parke taşı ve beton bordür taşı alım-yapım işlerinde kullanılmak üzere 20 milyon TL, cari borçlar ve personel maaşları için 10 milyon TL İller Bankası’ndan kredi çeki kredi kullanılması ve krediye konu her türlü işlemler için yetki verilmesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınacak olan limit aşımı onayı, Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle sevk edildi. 

whatsapp-image-2022-12-06-at-18-09-28-1.jpeg

Ayrıca katı atık ücretlerin tahakkuk ve tahsilatlarının ASKİ’ye devredilmesi, , 2022 yılı gider bütçelerinde tertibi açılmayan ve ödeneği yetmeyen kalemler için ek ödenek verilmesi, gelir gider dengesini sağlamak amacıyla İller Bankası’ndan teminat mektubu alınmasını içeren gündem maddeleri de oy birliğiyle komisyona sevk edildi.
İkinci oturumun 7 Aralık Çarşamba günü saat 16:30’da yapılması kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.