Nazilli Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi ve Ege OSGB işbirliğiyle Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeline temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Nazilli Belediyesi ve Ege OSGB İş Sağlığı, Güvenliği yetkilileri tarafından Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda düzenlenen eğitime Müdürlük personelinin tamamı katıldı.

whatsapp-image-2023-12-08-at-10-58-59.jpeg

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik çerçevesinde Nazilli Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü personeline temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

whatsapp-image-2023-12-08-at-10-58-59-1.jpeg

 İş Güvenliği Uzmanı Yakup Türkan ve işyeri hekimi Dr. Osman Köksal tarafından gerçekleştirilen eğitimde, personelin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için çalışma alanlarındaki iş sağlığı, güvenliği ile tedbirlerine riayet etmeleri konusunda bilgilendirildi.

whatsapp-image-2023-12-08-at-10-58-58.jpeg

İş yerlerinde olası kazalar, çalışma esnasında kullanılan aletler, kişisel koruyucu ekipmanlar ve kazalar sonrası yapılması gerekenler konusunda çalışanlara verilen eğitimlerin büyük önem taşıdığını belirten İş Güvenliği Uzmanı Yakup Türkan , "EGE OSGB olarak İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin planlanması ve çalışma alanlarında tedbir ve önlemlerin alınmasına katkı sunan öncelikle Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan'a, ilgili birim müdürlüklerimize ve Nazilli Belediyesi’ ne teşekkür ederiz" dedi.

whatsapp-image-2023-12-08-at-10-58-57.jpeg

Çalışma alanlarında personelin daha bilinçli hareket etmeleri için bu tür eğitimlerin önemine vurgu yapan Kürşat Başkan, " Çalışan personelimizin iş yerlerindeki güvenliği çok önemlidir. Onlar sahada soğuk sıcak demeden çalışarak şehrimizin düzenini sağlıyor koruyor.  Kendilerine verilen eğitimlerin çok faydalı olduğuna inanıyor tüm çalışma arkadaşlarıma katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.