Nazilli Belediyesi’nin taşınmazlarının satışına durdurma kararı

Nazilli Belediyesi’nin taşınmazlarının satışına durdurma kararı

Nazilli Belediye Meclisi tarafından satışa çıkarılan 4 taşınmazın satış ihalesi, hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla durduruldu. Meclis, 7 gün içerisinde İzmir Bölge İdare Mahkemesine itirazını yapabilecek.

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Avukat Efe Güner ve CHP Hukuk Politikaları Başkanı Avukat Sema Aslıhan Ökmen’in yaptığı başvuru üzerine, Nazilli Belediyesi’nin İnci Yaşam’daki 4 taşınmazının satış ihalesi durduruldu.

Hukuka aykırılık 

Söz konusu mahkeme kararında, “Belediye Meclisinin 32 üyeden oluştuğu, dosyaya sunulan mail çıktısından 27 meclis üyesinin e-posta adresine mail gönderildiği, 5 üyeye olağanüstü meclis toplantısının, toplantı yeri ve saati ile gündem maddelerinin tebliğ edilip edilmediği veya ne şekilde tebliğ edildiğine dair dava dosyasına bilgi ve belge sunulmadığı, bu kapsamda 21/08/2023 tarihinde yapılan olağanüstü meclis toplantısının, toplantı yeri ve saati ile gündem maddelerinin meclis üyelerinin tamamına usulüne uygun olarak tebliğ edilmediği anlaşıldığından, Nazilli Belediye Meclisinin dava konusu 21/08/2023 ve 323 sayılı kararında hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

whatsapp-image-2023-11-28-at-11-24-59.jpeg

“Nazilli’nin haklarını savunmaya devam edeceğiz”

Davaya ilişkin bilgi veren Başkan Güner, “Resmiyette Nazilli Belediyesine fakat esasta hemşerilerimize ait olan, çocuklarımızın, torunlarımızın hakkı bulunan inci yapı diye bilinen yerdeki taşınmazların belediye başkanlığı tarafından hukuka aykırı şekilde satımına ilişkin CHP Hukuk Politikaları Başkanı Av. Sema Aslıhan Ökmen ile beraber açtığımız davada bugün itibariyle haklılığımız tescillenerek yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir. Detaylı hukuki bilgiyi bilahare kamuoyuna sunacağız. Nazilli’nin haklarını savunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Meclis, 7 gün içerisinde İzmir Bölge İdare Mahkemesine itirazını yapabilecek.

whatsapp-image-2023-11-28-at-11-25-10.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum