Nazilli CHP'de skandal üstüne skandal!

Nazilli CHP'de skandal üstüne skandal!

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün, Yüksek Disiplin Kurulu’nun kendisi hakkında aldığı kararı beğenmediğini ve toplantı salonunun kapısını tekmelediğini öne süren CHP’li Atmaca, “Bülbül, CHP Aydın İl Örgütü’nü yok sayıyor” dedi

CHP Nazilli skandal bir gelişme ile sarsıldı. CHP Nazilli eski Başkan Yardımcısı Naim Atmaca ile CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül arasında gerilim tırmandı. İkili arasındaki ipler kopma noktasına geldi.

CHP Nazilli eski Başkan Yardımcısı Naim Atmaca, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’e yönelik paylaşımları nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Atmaca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’e ateş püskürdü.
Atmaca, disiplin sürecindeki konuyu düşünce ve ifade özgürlüğü olarak değerlendirdiğini ancak Bülbül’ün konuyu Yüksek Disiplin Kurulu’na taşıdığını öne sürdü.

chpli-bulbulden-ozgurluk-vurgusu-117350-34a3f47ee690a750ce4ff234f3d0b49f-1562942263.jpeg

“Dosyayı YDK’ya taşıdı”

Aydın İl Disiplin Kurulu’nun kendisini akladığını belirten ve disiplin suçu işlemediğine karar verildiğine dikkati çeken Atmaca, “Buna rağmen CHP Aydın İl Örgütü’nde girdiği ön seçimlerde aldığı sonuçlarla milletvekili olamayan fakat atama yolu ile milletvekili olan ilgili kişi Aydın İl Disiplin Kurulu’nun aldığı kararı yok sayarak adeta CHP Aydın İl Örgütü’nden intikam almak istercesine dosyayı kendisinin de üyesi olduğu YDK’ya taşımıştır.” diye konuştu.

whatsapp-image-2022-06-29-at-12-01-42.jpeg

“Toplantı kapısı tekmeleyerek içeri girdi”

CHP Genel Merkezi’nde YDK üyelerine ifade verdiğini hatırlatan Atmaca, “Parti tüzüğüne göre kendisinin katılmaması gereken toplantıya benim hakkımdaki kararı verecek olan YDK üyeleri üzerinde baskı yapmak ve etkilemek amacı ile ben ifade verir vermez adeta toplantı salonunun kapısını tekmeleyerek bir hınç ile içeriye girdiğini gözlemledim. Toplantı salonundaki bağırış çağırışı oradaki insanlar tanıklık ettiler. İfademden hemen sonra çeşitli illerdeki birkaç YDK üyesi ile yaptığım görüşmede buradan çıkacak karar hukuki değil siyasi karar olacaktır diye görüş beyan ettiler.” açıklamasında bulundu.

“İçime sindiremiyorum”

Kendisini parti emekçisi olarak nitelendiren Atmaca, “Tarafsız ve objektif davranması gereken kurulun temsilcisi olan bu kişinin kişiselleştirdiği bir konuya alet edilmesini CHP Gençlik Kolları’ndan itibaren değişik kademelerinde görev alan bir parti emekçisi olarak içime sindiremiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Ben buradayım, benim istediğim kararı çıkartırım’ 

Esas konu üzerinde yoğunlaşan ve Bülbül’ün parti mercilerini yok saydığını vurgulayan Atmaca sözlerini şöyle noktaladı:
Aydın İl Disiplin Kurulu’nun aldığı karara rağmen, konuyu kendisinin de bulunduğu Yüksek Disiplin Kurulu’na taşımak istemesi bir skandaldır. Aydın İl Örgütü benim ceza almamam yönünde bir karar aldı. Sayın Bülbül, kurulun kararını hiçe saymaktadır, kendisinin de üyesi bulunduğu Yüksek Disiplin Kurulu’na konuyu taşımıştır. ‘Ben buradayım, benim istediğim kararı çıkartırım’ düşüncesi ile hareket etmiştir. Orada da insanları baskı altına almaya çalışmıştır. Burada Aydın İl Başkanı’nın nasıl bir tavır takınacağı önemlidir. Senin başında olduğun İl Disiplin Kurulu karar alıyor, senin milletvekilin, kurulun aldığı kararı yok sayıyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler