Nazilli jandarmanın güvenli ellerinde: 7/24 devriye gezerek suçlulara göz açtırmıyorlar

Nazilli jandarmanın güvenli ellerinde: 7/24 devriye gezerek suçlulara göz açtırmıyorlar

Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan ve “huzur timi” olarak bilenen Motosikletli Asayiş Timi, 3 kişilik eğitimli ekibi ile ilçede 7/24 devriye gezerek suçlulara göz açtırmıyor.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’nın il genelinde tüm birimleri ile suç ve suçlulara karşı mücadelesi hızla devam ediyor. Ekiplerin özverili çalışmaları ile şehirde başarılı çalışmalara imza atmaya devam eden İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşın takdirini kazanıyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-00.jpeg

Özverili çalışmalarını Nazilli’de de gösteren ekipler ilçe de isminden sık sık söz ettiriyor. Yaptığı faaliyetler ile kenti suçtan arındırmaya adeta and içen Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı, devriye ekipleri ile ilçede güven koridoru oluşturuyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-01.jpeg

NAZİLLİ KIRSALI HUZUR TİMİ İLE GÜVENDE

Nazilli’nin 62 mahallesinden sorumlu İlçe Jandarma Komutanlığı, Motosikletli Asayiş Timi ile kırsal kesimlerde tüm noktalara kadar ulaşım sağlıyor. Başta hırsızlık olayları olmak üzere, meydana gelen asayiş olaylarına müdahale eden ve “huzur timi” olarak adlandırılan Motosikletli Asayiş Timi olumsuz hava şartlarında bile sahadan bir an ayrılmıyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-02-1.jpeg

KIRSAL BÖLGEDE ASAYİŞİ SAĞLIYORLAR

Önleyici kolluk devriyesinde görev alan 3 kişilik eğitimli 2 motorize ekip, seri bir şekilde hareket ederek vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için canla başla çalışıp suçlulara göz açtırmıyor. Jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi, faillerin yakalanması ve olayın aydınlatılmasına yardımcı olmak, alınan ihbar ve şikâyetleri değerlendirip olay yerine ivedilikle intikal ederek, olaylara daha hızlı müdahale eden huzur timi özellikle dar sokaklar, kırsal mahalleler, orman yolları gibi araçların hareketini kısıtlayan yollarda önemli rol oynuyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-03.jpeg

MASTAURA'DA KONTROL HUZUR TİMİ’NDE

Keşfedildiği günden bu yana ilçenin göz bebeği haline gelen ve eski çağ tarihine önemli ışık tutan Mastaura Antik Kenti’nde ise kontrol Huzur Timi’nde. Bulunduğu konumdan dolayı araç girişinin zor olduğu Mastaura Antik Kenti’nde devriye atan Motosikletli Asayiş Timi, bölgenin en önemli noktasına gözü gibi bakıyor. Antik Kent’e gelen ziyaretçilere GBT sorgulaması yaparak yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı önlem alan Motosikletli Asayiş Timi, son zamanlarda artış gösteren kaçak kazıcılara da göz açtırmamak için bölgedeki nöbetlerine devam ediyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-03-1.jpeg

Motosikletleriyle zorlu arazi şartlarında görev yapacak olan Huzur timleri, 5 haftalık bir eğitimden geçiyor. Bursa Jandarma Trafik Okulu’nda güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitimleri alan tim için parkurlarda aksiyon filmlerini aratmayan uygulamalı sürüş eğitimleri düzenleniyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-02-2.jpeg

Kışlada, trafik, motosiklet güvenli ve ileri sürüş teknikleri, tehlikeli madde taşımacılığı denetimi, kaza araştırma, inceleme ve trafik eğitimcisi gibi kurslar veriliyor.

whatsapp-image-2024-02-12-at-15-51-02.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.