Nazilli Lokantacılar ve Kasaplar Odası'nda seçim heyecanı başladı

Nazilli Lokantacılar ve Kasaplar Odası'nda seçim heyecanı başladı

Nazilli Kasaplar ve Lokantacılar Odası Genel Kurul’unda seçim heyecanı başladı. Seçime her iki odayı birleştirmek için aday olan Nazilli Kahveciler Odası Başkanı Birol Şenkal ile Mevcut Başkan Mahmut Arslan arasında gerginlik yaşandı.

Nazilli’de Kasaplar ve Lokantacılar Odası’nda seçim heyecanı yaşanıyor. Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’na Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra yönetim ve denetim kurulu faaliyet ve mali raporları oylanarak ibra edildi. Mevcut Başkan Mahmut Arslan ve Başkan Adayı Birol Şenkal, üyelere seslenerek yönetim kurullarını tanıttı.

whatsapp-image-2022-01-14-at-16-02-10.jpeg

“İki odayı birleştirmek istiyorum”

Daha büyük ve güçlü oda amacıyla Kahveciler Odası ile Kasaplar ve Lokantacılar Odası’nı birleştirmek istediğini belirten Başkan Adayı Şenkal, “800 tane üyem var. Kasaplar ve Lokantacılar Odası’nın da üyesiyim. Hayvan çiftliğim var, 7 sene çalıştırdığım lokantam var. Ben 1 kilo etten kaç tane paça çıkacağını bilirim. Hayvanı gördüğüm zaman kaç kilo olduğunu bilirim. Kasabın, celebin, pazarcının, lokantacının derdini anlayabilirim. Benim tek derdim iki odayı birleştirmek. Bu odada gözüm yok. İki odayı birleştirip tek yumruk yapmak istiyorum” diye konuştu.

whatsapp-image-2022-01-14-at-15-43-58-4.jpeg

“Ankara’da el öperim”

Her sene 500’ün altındaki üye sayısına sahip odaların kapanacağı söylentilerini gündeme taşıyan Başkan Adayı Şenkal, para için değil, hizmet için aday olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Benim odamla birleştirirsek istediğimiz yerde toz kaldırırız. İstediğimiz resmi kurumda iş yaptırırız. Yönetim kurulu çoğalıyor. Avukatımız olur, mali müşavirimiz olur, danışmanlarımız olur, 15-20 günde ayağınıza gelir. Bir TL para vermeden iş yaptırırız. Kahveciler odasını kazandığımız zaman 27 bin TL borcumuz vardı. Şimdi mülkiyetlerimiz var, araçlarımız var. Üyemizin ayağına gidiyoruz. Hastayı, hastaneye götürüp evine bırakıyorum. Ben öyle başkanlık yapıyorum. Para için değil hizmet için buradayız. Sizi 4 sene boyunca sırtımda gezdireceğim. Bir telefon kadar yakınım size. Ben nasıl başkanlık yapıyorum bir sorun. Benim anlım ak. 11 yaşından beri esnaflık yapıyorum. Sizi benden başka daha iyi tanıyan olmaz. Yeter ki bana güvenin, dağları deviririm. 5362 sayılı kanunu bozacağım, Ankara’da elleri öpüp, yatıp kalkıp bu iki odayı birleştireceğim” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2022-01-14-at-15-45-58.jpeg

Salonda tansiyon yükseldi

Mevcut Başkan Mahmut Arslan’ın Birol Şenkal’a “15 gün sonraki Kahveciler Odası seçiminde aday mısınız?” sorusunun ardından salonda tansiyon yükseldi. Şenkal, “Adayım” diye cevap verince iki aday arasında sinirler gerildi.

whatsapp-image-2022-01-14-at-15-43-26.jpeg

“Odanın parasını yedin diyen biri varsa alnını karışlarım”

İki odanın birleşmesinin yasal olarak mümkün olmadığına dikkat çeken Mevcut Başkan Arslan ise, Başkan Adayı Şenkal’i hedef alarak, “İnsanda iki şey akıl noksanlığına işarettir. Biri susması gerektiği yerde konuşmak. Konuşması gerektiği yerde susmak. Bugün konuşma, bugün hesap verme günü. Birol Şenkal benim kardeşimdir. Ona bir soru soruyorum. 5362 sayılı kanun çok açıktır. Bir kişi ancak 1 yerde seçilebilir. Nerede seçilirsen ikinci yerde seçilme hakkın yok. Hiçbir odanın iç işlerine karışmak ne haddim ne de hakkım. Kimse benim yönetimime de karışamaz. Devrettiğin odaya başka bir başkanla nasıl müdahale edeceksin. Oda birleştirme diye bir şey yok. Nasıl birleştireceksin tutkalla mı yapıştıracaksın? La Fontaine’den masallar. 2014 ve 2018’de buraya çıktığımız zaman 120 bin TL parası var dediğimiz de buradaki genel başkan şaşırdı. Ekonomi mezunuyum. Nazilli’deki tek üniversite mezunu oda başkanıyım. Hesabımı kitabımı iyi bilirim. 205 bin TL odanın parası var. Bu odanın bir kuruş parasını yemedim. Bir kişi de bana bu odanın parasını yedi derse alnını karışlarım. Kahvelerdeki tostlar nedeniyle dükkanını kapatan üyem var. Bu odanın başkanı olarak bana gelen dilekçeyi sunmayayım mı?”

Mevcut Başkan Mamut Arslan beyaz, Başkan Adayı Kahveciler Odası Başkanı Birol Şenkal ise kırmızı listeyle sandığa gitti. Adayların tanıtılmasının ardından seçime geçildi.  

whatsapp-image-2022-01-14-at-15-43-58-2.jpeg 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler