Nazilli’de Adnan Menderes anıldı: 10 bin kişilik tavuklu pilav hayrı yapıldı

Nazilli’de Adnan Menderes anıldı: 10 bin kişilik tavuklu pilav hayrı yapıldı

Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 62. yıl dönümünde Nazilli Belediyesi tarafından 10 bin kişilik tavuklu pilav hayrı yapıldı.

1950-60 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı görevinde bulunan ayrıca aynı tarihlerde kurucuları arasında yer aldığı Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığı’nı yürüten ve 27 Mayıs askeri darbesinin ardından 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen Adnan Menderes vefatının sene-i devriyesinde Nazilli'de anıldı.

whatsapp-image-2023-09-16-at-18-35-00.jpeg

Nazilli Adnan Menderes Parkı'nda bulunan büste çiçek bırakılması ile başlayan anma programı, Koçarlı Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ziyareti ile devam etti.

whatsapp-image-2023-09-16-at-18-35-01.jpeg

"Sayın Başvekilin ruhu muazzez, Ona bu ızdırapları yaşatanların ruhları muazzep olsun"

Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'yu bir kez daha yad eden Başkan Özcan; "Demokrasi mücadelesinin mimarlarından, 9'uncu Başbakanımız Sayın Adnan Menderes'in idam edilişinin sene-i devriyesinde düzenlenmiş olduğumuz etkinlikler kapsamında bilinçli bir hareket yapmak adına böylesine güzel bir müzeyi hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin bilinçlendirilmesi noktasında fevkalade güzel bir eser olmuş. Hem Sayın Başvekilin memleket için yaptığı hizmetleri bir kez daha görmüş olduk. Hem de yaşadığı ızdıraplara burada hazırlanan görsellerle şahit olduk. Memlekete hizmet etmek mühim bir meseledir. Memleket meseleleri ehemmiyetli meseleler olup bir, iki kişinin yapabileceği işler değildir. Hep birlikte burada Demokrat Parti'nin memleketi nereden alıp nereye getirdiğini gördük. Sayın Başvekilin ruhu muazzez olsun. Ona bu ızdırapları yaşatanların ruhları muazzep olsun" dedi.

whatsapp-image-2023-09-16-at-18-35-03.jpeg

Anma programı Nazilli Belediye Meydanı'nda 10 bin kişilik tavuklu pilav hayrı ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.