Nazilli’de AK Parti - CHP gerginliği büyüyor

Nazilli’de AK Parti - CHP gerginliği büyüyor

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’i topa tuttu. Başkan Abak, CHP’nin Cumhuriyetin kurucu değerlerinde uzaklaştığını vurgulayarak “Sayın Sevim hangi CHP’den bahsediyorsun?” sorusunda bulundu.

GÜNAY PABUŞÇU-AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin içinde demokrasi olmadığını belirterek "İstismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış süzme faşist bir partidir" açıklamaları Nazilli’de bomba etkisi yarattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.  İktidarın ülke yönetiminde başarısız olduğunu söyleyen Başkan Sevim, "Her seferinde sokağın ve halkın gündeminden uzak bir yaşantı içinde sanal gündemler yaratıyorlar. Birileri bizi faşistlikle suçlamadan önce aynaya bakıp asıl faşistin kim olduğunu görebilir” ifadelerini kullandı.

Sevim’in açıklamalarına sert tepki AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’tan geldi. AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’i sert sözlerle eleştirdi.

“Her seçimi kaybeden bir partisiniz”
Başkan Abak, CHP’nin 2002’den bu yana girdiği her seçimi kaybettiğini hatırlatarak, “Sayın Sevim’ e benim genel başkanımı ve partimi eleştirirken önce aynaya bakmasını tavsiye ederim. Zira, ülkeyi yönetemediğini iddia ettiği partim ve genel başkanım 2002 yılından bu yana girdiği beş genel, dört yerel seçimde birinci parti olmuş, aziz milletimizin teveccühüyle iktidarı bırakmamıştır. Hamd olsun ki, kendileri gibi girdiği her seçimi kaybeden ne bir genel başkana ne de partiye sahip değiliz. Yine çok şükür ki, bugün ak dediğine ertesi gün kara diyen, her konuşmasında kendini yalanlayan, gaf ebesi bir genel başkana da sahip değiliz.  Yine çok şükür ki oy vermiyor diye öğretmen ve esnaf tehdit eden bir genel başkana da sahip değiliz” dedi.

“Yerel iktidarlarında halk için ne yaptılar?”
CHP’li Sevim’e, dünyayı ve ülkeyi etkileyen pandemi döneminde ucuz,  algı siyaseti ile esnafı, çiftçiyi ve vatandaşları aracı kılarak mağdur edebiyatı yapmayı bırakmasını tavsiye eden Başkan Abak, “Pandemi başladı başlayalı Mart 2020 tarihinden bu yana hükümetimizin her alanda verdiği destek ve yardımları Sayın Başkana okumasını ve araştırmasını tavsiye ederim. Yerelde iktidarlarında olan Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesi eliyle halkımıza hangi destek ve yardımda bulunmuşlardır? Acaba bu konuda söyleyebilecekleri bir şeyler var mıdır?  Bu millet kimin iktidarı döneminde kıtlık ve yokluk yaşadığını çok iyi bilmektedir. İşte bu nedenle bu millet kendilerine hiç bir zaman iktidar görevini vermemektedir” sözlerini aktardı.

“Sayın Sevim hangi CHP’den bahsediyorsun?”
CHP’li Sevim’i kendi partisinin tabanından kopuk olarak nitelendiren Başkan Abak, “Etrafımızda tanıdığımız birçok CHP’li bugünkü CHP’nin Cumhuriyetin kurucu değerlerinden, Kuvayı Milliye ruhundan, Atatürk İlke ve İnkılaplarından tamamen uzaklaştığını haykırırken, Sayın Sevim’ in hangi CHP, hangi Kuvayı Milliye ruhundan bahsettiği merakımızı muciptir” dedi.

“Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetlere devam edeceğiz”
AK Parti iktidarı olarak elde edilen makamların milletin emaneti olduğu gerçeğini unutmadıklarını kaydeden Başkan Abak konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bizler büyük AK Parti ailesi olarak, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'dan tutun mahalle başkanlığı görevinde bulunan dava arkadaşlarımıza kadar siyaset yaparken elde edilen makamların, aziz milletimizin emaneti olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmıyoruz. Bu emaneti namusumuz bilerek üzerine titriyor, hakkını vermek için gayret gösteriyoruz. 2002 yılından bu yana iktidarımız tarafından yapılanlar ortada olup, Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetler, yenilik ve reformlar bizim dönemimizde yapıldığı gibi yapılmaya da devam edecektir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler