Nazilli'de belediye başkan adayları bu haber sizin için! Şehrin sorunlarını 42 maddeyle açıkladılar

Nazilli'de belediye başkan adayları bu haber sizin için! Şehrin sorunlarını 42 maddeyle açıkladılar

Nazilli Ticaret Odası ile Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanları, yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının dikkatine sunmak üzere 42 madde açıkladı. Nazilli’nin çözülmesi gereken acil sorunları olduğuna işaret eden heyet, adayların çözüme yönelik proje ve çalışmalarını merakla beklediklerini kaydetti.

Nazilli Ticaret Odası ile Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanları, Ticaret Odası’nda bir araya geldi.

Nazilli Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda olan konuların görüşüldüğü toplantıda, meslek gruplarına ilişkin sorunlar dile getirildi.

whatsapp-image-2023-12-05-at-13-56-24.jpeg

Nazilli’de yapılması gereken proje ve faaliyetler ile belediye başkanlığından istenen hizmetler konusunda fikir birliğine varıldı.

whatsapp-image-2023-12-05-at-13-56-39.jpeg

Hizmet adamlarına ihtiyacımız var

Yapılan ortak basın açıklamasında; “Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkanlığına talip olan adaylarımıza yol göstermek, şehri ve üyelerimizi ilgilendiren konuları tespit ederek önümüzdeki dönem yapılmasını beklediğimiz proje ve faaliyetlere dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik. Meslek kuruluşları olarak ortak amacımız Nazilli’nin; altyapı ve üstyapı eksikliklerinin olmadığı, talepleri karşılayabilen modern ticaret alanlarının olduğu, yaşanabilir, planlı bir şekilde büyüyen ve genişleyen bir şehir olmasıdır. Nazilli maalesef hiç hak etmediği halde gittikçe sıkışan ve sorunlar yumağı olan bir kent haline gelmiştir. Nazilli’nin ihtiyaçlarını bilen, sorunları doğru bir şekilde saptayıp bunları nasıl yapacağını konunun maliyet yönüyle birlikte ifade edebilen hizmet adamlarına ihtiyacımız var. Nazilli’nin çözülmesi gereken acil sorunları bulunmaktadır. Adayların bu sorunların farkında olarak bizler meslek odaları olarak siyaset üstü kurumlarız. Tüm siyasi oluşumlara ve adaylara eşit mesafedeyiz. Bu nedenle sorunlar dosyasının herhangi bir kişi veya partiye özel olmadığını, Nazilli Belediye Başkanı olmak isteyen her adayı ilgilendirdiğini özellikle belirtmek istiyoruz. Bu konular başarılı olmak isteyen her belediye başkanının kılavuzu niteliğindedir. Sorunların tespit edilmesiyle ilgili çalışmalarımız devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

whatsapp-image-2023-12-05-at-13-56-24-1.jpeg

Heyet, şehrin sorunlarını içeren 42 maddeyi şöyle bildirdi:

1. NAZİLLİ’NİN SANAYİ VE TİCARET ALANI İHTİYACI HAKKINDA YAPILMASI GEREKENLER SİZCE NELERDİR?

2. NAZİLLİ’NİN YENİ BİR KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ’NE İHTİYAÇ DUYDUĞU İFADE EDİLİYOR. BU

KONUDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

3. YENİ SANAYİ SİTESİ’NDEKİ ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNLARINI NASIL ÇÖZMEYİ

PLANLIYORSUNUZ?

4. BELEDİYE BÜTÇESİ VE HARCAMALAR İLE İLGİLİ TASARRUF TEDBİRLERİ ALINMASINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ? BUNUNLA İLGİLİ PLAN VE TESPİTLERİNİZ NELERDİR?

5. BELEDİYENİN MEVCUT BORÇLARININ TASFİYESİ İLE İLGİLİ PLAN VE DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

6. YAPILMASI GEREKEN YATIRIM VE GİDERLER İLE İLGİLİ KAYNAK PLANLAMANIZ VARMI?

7. NAZİLLİ FUAR ALANI İHTİYACI İLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

8. ŞEHİR DIŞINDAN YATIRIM İÇİN GELECEK OLAN MÜTEŞEBBİSLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI VE YATIRIM YAPMALARININ KOLAYLAŞTIRILMASI KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

9. NAZİLLİ ŞEHİR İÇİ TRAFİK YOĞUNLUĞU VE DÜZENSİZLİĞİNİN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

10. YENİ SANAYİ MAHALLESİ’NDE SEYYAR ESNAFLARIN SÜREKLİ OLARAK AYNI YERDE FAALİYET GÖSTERMESİ VE KALDIRIMLARI İŞGAL ETMELERİYLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

11. BELEDİYE SINIRLARI İÇİNDE BULUNAN TÜM ARSALARIN İMAR DURUMLARI HAKKINDA BİLGİ ALINABİLECEK BİR SİSTEMİN HAYATA GEÇİRİLMESİ TALEP EDİLMEKTEDİR. BUNUNLA İLGİLİ ÇÖZÜMÜNÜZ NE OLACAKTIR?

12. NAZİLLİ BELEDİYESİ HİZMETLERİ İLE İLGİLİ TALEP, ŞİKAYET VE İHBARLARI 7/24 KAYIT ALTINA ALACAK VE TALEP SAHİBİNE İŞLEMİN SONUCU HAKKINDA BİLGİ VERECEK BİR SİSTEM KURULMASIYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

13. İŞ YERİ RUHSATLARININ GÜNCELLİĞİ VE BU KONUDA YAPILMASI GEREKEN ÇALIŞMALAR SİZCE NEDİR?

14. ALTINTAŞ MAHALLESİ VE UZUN ÇARŞI BÖLGESİNDEKİ İŞ YERLERİNİN MASA, SANDALYE İLE VEYA ÜRÜN TEŞHİR ALANI OLARAK KALDIRIM VE YOLLARI İŞGAL ETMELERİ HAKKINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

15. “SOSYETE PAZARI” OLARAK BİLİNEN, KATLI OTOPARKIN, PERŞEMBE GÜNLERİ DIŞARIDAN GELEN ESNAFLARA ÖZEL OLARAK TAHSİS EDİLMESİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

16. PERŞEMBE PAZARININ KURULDUĞU ALTINTAŞ VE UZUN ÇARŞI BÖLGESİNDE; PAZARCILARIN İŞ YERLERİNİN GİRİŞ-ÇIKIŞLARINI ENGELLEMESİNİN ÖNLENMESİYLE İLGİLİ ÇÖZÜMÜNÜZ NE OLABİLİR?

17. YENİ SANAYİ MAHALLESİ’NDEKİ YEŞİL ALAN ve YOLLARIN İŞGAL EDİLMESİ HAKKINDAKİ ŞİKAYETLER İLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

18. GALERİCİLER SİTESİ BÖLGESİNDEKİ ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ NASIL OLMALIDIR?

19. İNŞAAT RUHSATI, İŞYERİ RUHSATI VE GENEL OLARAK İMAR İŞLEMLERİNİN ÇOK UZUN SÜRMESİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMÜ İÇİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

20. FİRMA VE İŞ YERİ SAHİPLERİNİN; İLAN-REKLAM VERGİLERİYLE İLGİLİ BİR STANDART BULUNMADIĞI YÖNÜNDEKİ ŞİKAYETLERİ HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

21. ZİNCİR MARKETLERE OTOPARK ŞARTININ MUTLAK SURETTE UYGULANMASI TALEPLERİYLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

22. KARAÇAY MAHALLESİ’NDE BULUNAN ESKİ SANAYİ BÖLGESİNE KAPALI ÇARŞI TARZINDA BİR TİCARET ALANI YAPILMASININ ŞEHRİN TİCARİ VİZYONU VE TİCARİ ALAN İHTİYACI İÇİN ÖNEMLİ VE UZUN VADELİ BİR YATIRIM OLACAĞI DÜŞÜNCESİYLE İLGİLİ FİKİRLERİNİZ NELERDİR?

23. YENİ İMARA AÇILACAK YERLERDE ÖNCE ALTYAPI VE YOLLARIN TAMAMLANMASI İNŞAAT İZİNLERİNİN DAHA SONRA VERİLMESİ İSTENMEKTEDİR. BU KONUDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

24. 18. MADDE UYGULAMASIYLA HALİ HAZIRDA İMARA AÇILAN YERLERİN KAYITLARDA TARLA OLARAK GÖZÜKMESİ NEDENİYLE İŞLEMLERİN UZADIĞI İFADE EDİLDİĞİNDEN BU KONULARDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

25. NAZİLLİ’DE KARAÇAY MAHALLESİ, YENİ SANAYİ MAHALLESİ İLE SÜMER MAHALLESİ’NİN BAZI KESİMLERİNDE DOĞALGAZ YOKTUR. İŞ YERLERİNE DOĞALGAZ BAĞLANMASI VE ALTYAPISI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

26. ŞEHİR İÇİNDE BAŞIBOŞ DOLAŞAN SAHİPSİZ HAYVANLAR, HERKES İÇİN TEHLİKE YARATTIĞINDAN BU KONUDAKİ ÇÖZÜMÜNÜZ NEDİR?

27. NAZİLLİ’NİN İL OLMASI VE NAZİLLİ SÜMER ÜNİVERSİTESİ KONUSUNDA YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ÇALIŞMALAR NELERDİR?

28. BELEDİYENİN BAZI BİRİMLERİNDE GÖREVLİ MEMURLARIN İZNEAYRILMASI VEYA RAPOR ALMASI HALİNDE ONLARIN BAKTIĞI DOSYALARIN BEKLETİLMESİ, HİZMETİN DEVAM ETMEMESİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLER KONUSUNDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

29. İNŞAAT OTOPARK BEDELLERİNİN ÇOK YÜKSEK OLDUĞU KONUSUNDAKİ ŞİKAYETLER HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

30. 18. MADDE PARSEL DÜZENLEME UYGULAMASINDA YAŞANAN GECİKMELER İLE UYGULAMAYA KONU OLAN ARSAYA KARŞILIK DAHA DÜŞÜK RAYİÇ BEDELLİ BİR YER VERİLMESİYLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

31. İMAR UYGULAMALARI İLE İLGİLİ YAPI BAZLI BİNA UYGULAMASINDAN ZİYADE ADA BAZLI DÜZENLEME YAPILMASININ GEREKLİLİĞİ KONUSUNDA DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

32. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE NAZİLLİ BELEDİYESİ ARASINDA YAŞANAN KOORDİNASYON PROBLEMLERİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
33. TİCARET ALANI İHTİYACI İLE BAĞLANTILI OLARAK NAZİLLİ’NİN DOĞU BÖLGESİNDE TİCARET ALANI OLABİLECEK SAHALAR İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILMASI KONUSUNDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

34. GIDA ÇARŞISI VEYA GIDA TOPTANCILARI VE ÜRETİCİLERİ SİTESİ KURULMASI İÇİN BELEDİYENİN ÖNCÜLÜK YAPMASI İSTENMEKTEDİR. BU KONUDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

35. “NAZİLLİ UZUN YAŞAM KÖYÜ” PROJESİNE TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN SAHİP ÇIKMASI, DESTEK VERMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

36. NAZİLLİ OTOGARI İLE NAZİLLİ STADYUMUNUN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI KONUSUNDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

37. KAPALI VE AÇIK PAZAR YERLERİNİN BAKIMA VE YENİDEN DÜZENLEMEYE İHTİYACI VAR. AYRICA YERLİ ESNAF PERŞEMBE GÜNLERİ KAPALI OTOPARK’TAN YARARLANAMIYOR. BU KONULARDAKİ ÇÖZÜMÜNÜZ NEDİR?

38. BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE ODA BAŞKANLARI ARASINDA ÜÇ AYDA BİR TOPLANTI YAPILMASI İSTENİYOR. BU TALEPLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

39. BELEDİYE YETKİLİLERİNDEN BİR KİŞİNİN ODALARIN BAŞVURU VE TALEPLERİYLE İLGİLİ MUHATAP OLMASI İÇİN GÖREVLENDİRİLMESİ İSTENİYOR. KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

40. KENTİMİZİN UZUN YAŞAM ŞEHRİ OLMASI, YAŞLI SAYISININ HER GEÇEN YIL ARTMASINA NEDEN OLMAKTADIR. BU KONUYLA İLGİLİ PLANLAMANIZ VEYA DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

41. NAZİLLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILMASI GEREKLİ OLAN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ SİZCE NE OLMALIDIR? 

42. DURAKLARI KATLI OTOPARK’TA BULUNAN MİNÜBÜSLERİN PERŞEMBE GÜNLERİ İLE DİĞER ÖZEL GÜNLERDE BURADA BEKLEMELERİNE İZİN VERİLMEMESİYLE İLGİLİ YAPILAN ŞİKAYETLER HAKKINDA ÇÖZÜMÜNÜZ NEDİR?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum