Ökten’den Saatçı’ya ‘miting’ yanıtı: 1 Nisan sabahı gerçek belediyecilikle şehrimizi buluşturacağız

Ökten’den Saatçı’ya ‘miting’ yanıtı: 1 Nisan sabahı gerçek belediyecilikle şehrimizi buluşturacağız

CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’nın AK Parti’nin geçen haftaki mitingini “en sönük miting” olarak yorumlamasının ardından beklenen yanıt, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten’den geldi. Saatçı’nın açıklamasının gerçeklikten kopuk olduğunu, mitingde 52 bin kişi olduğunu vurgulayan Ökten, “Gerçek belediyecilikle şehrimizi buluşturacağız” dedi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla geçen Perşembe günü Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitingi eleştiren CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, “AK Parti tarihinin en sönük mitingi” yorumunu yapmıştı.

Saatçı’ya yanıt veren AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten’den geldi.

Ökten, Saatçı’nın açıklamasının gerçeklikten kopuk olduğunu, mitingde 52 bin kişi olduğunu kaydetti.

“Aydın’ın milli takımını bağırlarına bastı”

Ökten, yaptığı yazılı açıklamada, “Bilindiği gibi 29 Şubat 2024 tarihinde Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilimize teşrif ettiler. Elli iki bin kişi Atatürk Kent Meydanı’nda değişime ve dönüşüme olan inancını tazeledi ve güçlü bir mesaj verdi. Aydın’ın pankart belediyeciliğine değil, hizmet belediyeciliğine ihtiyacı olduğunun mesajını veren on binlerin oluşturduğu sinerji şehrimizin tümünü dalga dalga etkisi altına aldı. Meydandakiler ve meydanda olamayanlar hep birlikte Aydın’ı yeniden marka şehir haline getirecek ekibi, Aydın’ın milli takımını bağırlarına bastı” ifadelerini kullandı.

Sorunları anlattı

Saatçı’nın açıklamasının gerçeklikten kopuk olduğunu iddia eden Ökten, Saatçı’ya ve mevcut yerel yönetime su ve katı atık bedelleri üzerinden sert eleştirilerde bulundu. Ökten şöyle devam etti:

“Onlarca köyde haftalarca çeşmelerinden çamurlu su akan köylülerin sesine kulak verin. Didim ve Kuşadası’nda çeşmelerden akan tuzlu sudan bahsetsinler. Araçlarıyla sizlerin yapmayı beceremediğiniz yollarda binlerce lira sanayi masrafıyla karşı karşıya kalan sürücülerin sesini duymayı deneyin. Kısa mesafeleri trafik sebebiyle aşamayan ve her gün trafik işkencesine maruz kalan vatandaşları dinleyin. Turizmin göz bebeği Kuşadası ilçemizde lağım sularının denize bırakılması sonucu oluşan iğrenç görüntü ve kokuyu ilçe sakinlerinin gözünden görmeyi deneyin. Fay hattı üzerinde bulunan şehrimizde dönüştürülemeyen konutlarda ve tehlike altında yaşayan yurttaşlarımızın korkularını hissedin. Her yağan yağmurda şehrin neredeyse tüm noktalarının kilitlendiğinin farkına varın. Katı atık ve bertaraf tesisi kuramamış bir yönetimin oluşturduğu çöp dağlarını görmeyi deneyin ve tüm bunlardan sonra altyapı kelimesini ağzınıza almaya cesaret edin.”

“Gerçek belediyecilikle tanıştıracağız”

“Bizler pankart belediyeciliği değil, hizmet belediyeciliği yapmaya varız” diyen Ökten, “Bizler şehrimizi altyapısı ve üst yapısıyla yeniden marka şehir haline getirmeye inançlıyız. Bizler iktisadi, sosyal ve kültürel anlamda çevre illeriyle yeniden yarışabilen bir Aydın inşa etmek için kararlıyız. Bizler genciyle, kadınıyla, çocuğuyla, engellisi ile kurumlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve tüm kent paydaşlarıyla bir kent kültürü oluşturmak için varız. Bu inançla milletimizin karşısına çıktık ve milletimizin de inancımızı paylaştığına şahit oluyoruz. Sadece miting meydanında değil ilimizin her köşesinde aynı inancı paylaşanlarla yol yürüyoruz. Ve Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için gerçek belediyecilikle şehrimizi buluşturacağımıza inanıyoruz” görüşlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum