Savaş’tan 31 Mart çıkışı: "Aydın’ı bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız"

Savaş’tan 31 Mart çıkışı: "Aydın’ı bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız"

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu dönemini ‘kayıp yıllar’ olarak nitelendirerek,“Aydın makus talihi kırmak elimizde. Aydın’ı 31 Mart’ta bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız” açıklamasında bulundu.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, mimar ve inşaat sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. 

Şehirdeki sorunlara dikkat çeken Savaş, dışarıdan Aydın’a gelenlerin hayal kırıklığına uğradığını ifade etti. 
74d94c4e-799a-473a-bd5f-8c3c1b701512.jpeg

-“BU ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRELİM”

Aydın’da şehir planlanması yapılmadığını  belirten Savaş, “Aydın’ın 1 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Aydın, yönünü bulamamış ve nereye doğru gelişeceğini bilemeyen bir kent haline gelmiş. Beceriksizlerin, iş bilmezlerin elinde bu şehir. Şehrin ulaşım master planı yok. Turizm master planı yok. Şehirde plansızlık var. Plansızlığın olduğu bir şehirde istediğiniz kadar online, istediğiniz kadar düzenleme yapalım. Aydın, el freni çekilmiş bir araba gibi yerinde sayan bir şehir halinde. Bu şehir için dertlenen bir büyükşehir belediye başkanı yok. Bu kaderi değiştirmek elimizde. Bunu hep beraber yapacağız. Şehrin kaderini değiştirelim. 31 Mart bunun için bir milat” dedi.
59b29449-cdae-4f90-bba3-cdfcbd7abfec.jpeg

-“İHALEYİ NEDEN AÇIKLAMIYORSUN?”

Aydın’ın ulaşım sorununa da masaya yatıran Savaş, Çerçioğlu’na yönelik eleştirileri sürdürdü.

Savaş, “Mevcut başkan çıkmış şimdi 1 milyar liraya Eski Dörtyol, Yeni Dörtyola köprülü kavşak yapacağım diyor. Hangi parayla yapıyorsun? Niye bu zamana kadar yapmadın? 1 milyar liraya sen 2 tane köprülü kavşağı yapabilir misin? Peki yaptığın o ihaleyi niye açıklamıyorsun? O master planında Eski Dörtyol, Yeni Dörtyol köprülü kavşak ve trafik ile ilgili ne tür bir düzenleme yaptığını neden kamuoyu ile paylaşmıyorsun? Böyle bir master planı yok” diye konuştu.

0a9cc41c-ab9b-48a2-becd-6d85b1ee9027.jpeg
-“BİLANÇOLARI VE FALİYET RAPORLARI TEL TEL DÖKÜLÜYOR”

Savaş, Aydın’da kaynakların etkin kullanılmadığını ileri sürerek, “ASKİ çok önemli bir yatırım kuruluşu. Ama kendi binası yok. Düne kadar kirada kalıyordu. 700 bin su abonesi var. Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydın kullanıyor. Topladığı paraları belediyeye borç veriyor ve kendisi de bankadan kredi kullanıyor. Bakın şu beceriksizliğe. Bilançoları ve faaliyet raporları tel tel dökülüyor. Proje, vizyon, ekip, organizasyon, hesap kitap yok. Yalan, dolan, reklam ve algı var. Buna dur deme vakti geldi” ifadelerini kullandı.


-“SEFERBERLİK RUHUYLA ÇALIŞMALIYIZ”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimin önemine vurgu yapan Savaş, “Aydın’ın bu makus talihini kırmak elimizde. Fazla söze, lafa hiç gerek yok. Eğip bükmeden net bir şekilde konuşmak lazım. Bunu yapabilir miyiz, yaparız. Bu şehir hepimiz. Bu şehir bize emanet. Hepimizin üzerine sorumluluk düşüyor. Onun için 31 Mart milat. Bir seferberlik ruhu ile 31 Mart’a kadar çalışmalıyız. 1 yıl daha kaybetmeye bu şehrin tahammülü yok” sözleriyle tüm paydaşların özverili çalışmasını istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.