SGK çalışanları siyah giydi

SGK çalışanları siyah giydi

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (MEMUR-SEN) bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), 16-20 Mayıs arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında eylemlerine devam etti.

Büro Memur-Sen, çalışma koşullarında yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi talebi ile gelecek hafta eylem yapma kararı aldıklarını açıkladı. Sendika üyeleri, SGK’ya çalışanların beklentileri ile ilgili dilekçe verme, işe 2 saat geç gitme ve 2 saat erken çıkma, 4 saat iş bırakma gibi eylemler yapacak. Sendikadan yapılan açıklamaya göre eylem planı şöyle:

haber-ici-gorsel.jpg

"16 Mayıs Pazartesi günü saat 13:00’te SGK önünde (Balgat) yapılacak basın açıklaması sonrasında çalışanların beklentileri ile ilgili dilekçelerin Kurum başkanlığına iletilmek üzere evrak kayda verilmesi. 17 Mayıs Salı günü tüm çalışanların tepkisini sosyal ortamda dışa vurması için siyah renk kıyafetle işe gidilmesi. 18 Mayıs Çarşamba günü sabah 2 saat işe geç gitmek ve mesai bitişinden 2 saat önce işten çıkarak 4 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirmek. 19 Mayıs Perşembe günü resmi tatil olması nedeniyle saat 21:00 de hashtag çalışması yapılması. 20 Mayıs Cuma günü tam gün iş bırakma (çalışanlar o gün işe gelmeyecek). İçinde bulunduğumuz hafta vesilesiyle, başta SGK çalışanları olmak üzere hizmet kolumuzda yer alan tüm çalışanların ve bütün emekçilerinin emeğinin karşılığını aldığı, bir sonraki sosyal güvenlik haftası kutlamalarında sorunları konuşmaktan ziyade kazanımlar nedeniyle teşekkür ettiğimiz bir hafta olması temenni ediyoruz.”

17 Mayıs Salı günü itibariyle bugün Nazilli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memurları, eylem planında yer alınana göre bugün işe siyah renk kıyafetle gitti. Siyah rengin tüm çalışanların tepkisini sosyal ortamda dışa vurulmasını temsil ettiği öğrenilirken, yapılacak eylemlerin 20 Mayıs’a kadar devam edeceği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler