Sümerpark'ın bazı binaları Nazilli Belediyesi'ne 1 yıllığına tahsis edildi

Sümerpark'ın bazı binaları Nazilli Belediyesi'ne 1 yıllığına tahsis edildi

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Sümer Park’ın devrine ilişkin yaptığı açıklamada, “Mahkeme aleyhimize sonuçlandı. Otogarı birlikte kullandığımız gibi Sümer Parkı da birlikte kullanacağız” dedi.

GÜNAY PABUŞÇU-Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nazilli’nin en büyük yeşil alanı olan Sümerpark’ın işletmesini devralmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi çalışmaları birlikte yürütmeye başlamıştı.

Nazilli Belediyesi’nden Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Sümer Park’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Büyükşehir Belediyesi’nde Nisan ayında alınan kararla Şehit Akın Kurtoğlu Düğün Salonu ve içerisindeki yüzme havuzu, Nazilli Belediyesi Mehterhanesi olarak kullanılan bina, trafik eğitim pisti ve binası, açık düğün salonu ile depo, 151 metrekare oturma alanı ve model evi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 75.Maddesi’nin D bendi uyarınca bedelsiz olarak 1 yıl süreyle Nazilli Belediyesi’ne tahsis edildi.

Mecliste konuşma yapan MHP’li üye Mustafa Akkaya, Büyükşehir ve Başkan Özcan’ı hedef alarak “Büyükşehir lütfetmiş bunları bize vermiş. Bu konu hakkında Başkan Özcan’dan açıklama bekliyoruz” dedi.

“Mahkeme tüm itirazlarımıza rağmen aleyhimize sonuçlandı”
Devretme işlemlerinin ardından başlatılan başlatılan mahkeme sürecinin tüm itirazlarına rağmen Nazilli Belediyesi’nin aleyhine sonuçlandığını vurgulayan Başkan Özcan, otogarda olduğu gibi taşınmazın tamamının Büyükşehir Belediyesi’ne tesciline karar verildiğini belirtti. 
Başkan Özcan, “Mülkiyetin tamamının Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesi gerekirken yaptığımız görüşmelerde,  belediyemizin kullandığı alanların bize tahsis edilmesini talep ettik. Otogarı birlikte kullandığımız gibi Sümer Parkı da birlikte kullanacağız. Hem yatırım ve işletme maliyetlerini düşürmüş olacağız hem de faaliyetlerimizi yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler