Türk Sağlık-Sen eylem ve iş bırakma kararı aldı

Türk Sağlık-Sen eylem ve iş bırakma kararı aldı

Nazilli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları ek zam talebinde bulunarak iş bırakma eylemi düzenledi. Çalışanların eylemi bir gün boyunca sürecek.

GÜNAY PABUŞÇU- Türk Sağlık-Sen’in Türkiye genelinde aldığı karar doğrultusunda sağlık çalışanları bugün tüm Türkiye’de bir gün boyunca çalışmayacak. 

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası üyeleri, Nazilli Devlet Hastanesi’nde iş bırakma eylemi düzenledi.

Sağlık çalışanları NDH bahçesinde ek zam taleplerini alkışlarla dile getirdi. Üyeler, acil sağlık hizmetleri dışında bir gün gün boyunca hizmet verilmeyeceği belirtti.

aa5841d7-f367-4841-b9d5-5c2f357d96b2-001.jpg

“Sağlık çalışanlarının ücreti erimiştir”

Türk Sağlık- Sen olarak Türkiye genelinde yapılan açıklamada, “Sağlık çalışanlarımızın  tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü işe 1 saat işe geç gelmiştik. Bugün de iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanların beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Ayrıca hekimlerin maaş artışının maaşa yansımasının ne kadar olduğu konusunda ise belirsizlikler bulunmaktadır. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin artırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur” denildi.

871c59ab-68c6-4aae-811d-cf219b26187d-001.jpg

“Bu kirli oyunlar tutmaz”

Sağlık çalışanlarının bir bütün olduğunu ve bir bütün olarak bakılmasını gerektiği belirtilen açıklamada,  “Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen'iz. Bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir. Son günlerde görüyoruz ki, özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var. Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki, onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından edilmelidir” ifadelerine yer verildi.

1d421168-f34d-4ecb-80e4-6c406ae08316.jpg

Ek zam talebi

Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelenin sürdürüleceğinin altı çizilerek, ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının  tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı talep edildi. Eyleme, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası (SES) üyeleri de katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler