Türkiye’nin ilk 1000 ihracat devi içinde Aydın'dan 14 firma var: Nazilli listede birinci sırada

Türkiye’nin ilk 1000 ihracat devi içinde Aydın'dan 14 firma var: Nazilli listede birinci sırada

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Türkiye’nin ilk 100 ihracatçısını açıkladı. Listede Aydın’dan 14 firma yer alırken, Uğur Soğutma listede zirveye yerleşti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) tarafından ‘Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı Araştırması’ sonuçları yayılandı.

Listede, Aydın Sanayi Odası (AYSO) üyesi 14 firma dikkat çekti.

Tabloya göre, Aydın’da ihracatın devi, Nazilli firması olan Uğur Soğutma oldu. Listenin 10. sıraya yerleşen Kırlıoğlu, Nazilli’nin ihracattaki başarısına imza atan ikinci firma olma başarısı gösterdi.

Uğur ve Kırlıoğlu gururlandırdı

Listede, Uğur Soğutma Makineleri A.Ş. 165. sırada, Noordzee Su Ürünleri A.Ş. 228. sırada, Jantsa Jant A.Ş. 251. sırada, Kaltun Madencilik A.Ş. 304.sırada, Seval Kablo A.Ş. 372. sırada, Osman Akça Tarım Ürünleri A.Ş. 416. sırada, Abalıoğlu Balık A.Ş. 446. sırada, Pagysa Pamuk A.Ş. 476. sırada, Uçak Tekstil A.Ş. 549. sırada, Kırlıoğlu Tarımsal Ürünler A.Ş. 630. sırada, Suer Gıda A.Ş. 642. sırada, Sibaş Gıda A.Ş. 847. sırada, Alabanda Madencilik A.Ş. (Sibelco Turkey Madencilik) 858. sırada ve Batısöke Söke Çimento A.Ş. 890. sırada yer aldı.

whatsapp-image-2024-06-10-at-14-12-49.jpeg

Maraş tebrik etti

Listede yer alan tüm firmaları tebrik eden AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, “Türkiye’nin önemli sanayi üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline gelen Aydın, gücünü her geçen gün artırmaya devam ediyor. İlk 1000 ihracatçı firma listesindeki firmalarımız da bunun en önemli göstergelerinden biridir. İhracatın devleri arasında yer alan 14 firmamız başta olmak üzere, zorlu şartlara rağmen üretip, ihracat yapan tüm firmalarımızı ve çalışanlarını tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Ayso ihracat artırıcı çalışmalara ağırlık veriyor”

AYSO olarak şehrin ihracatını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini aktaran Maraş, şöyle devam etti:

“AYSO Eğitim Atölyesi bünyesindeki ‘’İhracat Pazarlama ve Müşteri İkna Yöntemleri’’ eğitimimizi ihracatçı üyelerimize veriyoruz. Bu eğitim programlarını, hedef pazar araştırmaları ve istihbarat yöntemleri başta olmak üzere dönemsel olarak organize ediyoruz. İhracat yapan ya da ilk defa ihracat yapacak firmalarımıza potansiyel pazarlar konularında destek oluyoruz. Firmalarımızın talepleri doğrultusunda bu tür çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Oda olarak hizmetlerimizin, sanayicilerimizin azimli çalışmalarıyla birleştiğinde ihracatta yeni bir rekor kıracağımıza inanıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.