Yenipazar Dalama sulama hattı yenileme çalışması devam ediyor: 22 bin araziye can suyu olacak

Yenipazar Dalama sulama hattı yenileme çalışması devam ediyor: 22 bin araziye can suyu olacak

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Yenipazar ilçesindeki Dalama sulama hattı yenileme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

whatsapp-image-2024-05-24-at-17-19-48.jpeg

Aydın’da son dönemlerde DSİ tarafından yapılan sulama projeleri, tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynuyor.

whatsapp-image-2024-05-24-at-17-19-49-1.jpeg

“22 BİN DEKAR ARAZİYE CAN SUYU OLACAK”

Aydınlı çiftçiler için tarımsal sulama maksatlı kullanılan kanaletlerde yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Aydın’ın Yenipazar ilçesinde Dalama sulaması yenileme çalışmalarımız tüm hızlıyla devam ediyor. 170 bin metre yapılacak olan kanalet yenileme çalışmasının 100 bin metresi tamamlanmış olup, imalat ve montaj çalışmaları devam etmektedir. Fiziki olarak yüzde 60 gerçekleşmenin sağlandığı işte tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından sulama, bölgede bulunan 22 bin dekar araziye can suyu sağlayacak olup, bölgede ürün desenini güçlendirecektir.” dedi.

whatsapp-image-2024-05-24-at-17-19-47.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum