YÜKSELEN SANAYİ ŞEHRİ “BUHARKENT”

YÜKSELEN SANAYİ ŞEHRİ “BUHARKENT”

Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’ni faaliyete geçirerek ilçenin kaderini değiştiren Belediye Başkanı Mehmet Erol “Sanayi şehri olma yolunda çok önemli bir süreci geride bıraktık. İstihdam sorunu çözülecek,bölgemizde işsiz kimse kalmayacak." dedi.

HAVADİS HABER-Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, gerçekleştirdiği çalışmaları neticesinde ilçeye 3 milyar liranın üzerinde yatırım gelmesini sağladı. Türkiye'nin önde gelen yatırımcılarının gözdesi olan Buharkent Organize Sanayi Bölgesi, milyarlık devasa kuruluşlarla bölgenin yeni istihdam merkezi olacak. Buharkent OSB, tüm fabrikalar tam anlamıyla faaliyete başladığında 5 bin kişinin ekmek kapısı olacak.

OSB'nin kurulma sürecinde altyapı ve diğer hizmetlerin tamamlanması için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Erol, "Burada yatırım yapan firmalarımız bizim değerlerimizdir. Binlerce kişiye ekmek kapısı olacak olan OSB'nin eksiklerini tamamlamak için seferberlik başlattık" dedi.

23 YATIRIMCIYI İLÇEYE ÇEKTİ

Organize Sanayi Bölgesi'nin sadece Buharkent için değil bölgede bulunan diğer ilçeler için de önemli bir proje olduğunu söyleyen Erol, "İlçemizde 2000 yılında kurulmuş, tescil edilmiş, 2009'dan sonra sahipsiz ve ortada bırakılmış, kapanma noktasına gelmiş bir Organize Sanayi Bölgesi vardı. Göreve geldikten sonra prosedürleri aşıp OSB'mizi ayağa kaldırdık. OSB'de 198 özel mülkiyetin kamulaştırılmasını sağlayıp imar planlarını oluşturduk. Bunlar kendiliğinden olan işler değil. Buharkent OSB'ye gereken değeri vermeseydik, hiçbir şirket buraya gelmezdi. Yaptığımız çalışmalarla 23 yatırımcının buraya yatırım yapmasını sağladık" diye konuştu.

SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜĞÜ

OSB'de 1 milyar liralık yatırım yapan Kaanlar Gıda'nın, süt üretiminde lider bir marka olduğunun altını çizen Başkan Mehmet Erol, "Aydın, kendi ürettiği sütün yalnızca yüzde 10'unu işleyebiliyor. Kaanlar Gıda, Tekirdağ ve Çanakkale'de süt ve süt ürünleri üzerine çiftliği ülkemizin önde gelen bir firması. Bu şirket Buharkent'te yapacağı yatırımla Aydın'da üretilen tüm sütü işleyebilecek, hatta dışarıdan da süt alabilir noktaya geleceğiz" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KABLO FABRİKASI

Seval Kablo gibi önemli bir değerin de Buharkent'e yaklaşık 700 milyon liralık bir yatırım yaptığını dile getiren Mehmet Erol, "Buharkent'e Türkiye'nin en büyük kablo fabrikası kuruluyor. Fabrika inşaatı devam ederken, tamamlanan alanlarda firma bir yandan üretime bile başladı." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Buharkent OSB’de metal, ağaç, inşaat, gıda ve tarım ürünleri ve tekstil sektörlerinin kuruluşları da faaliyet gösterecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler