1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın'da 920 bin dekar arazi sulandı
Aydın'da 920 bin dekar arazi sulandı

Aydın'da 920 bin dekar arazi sulandı

Aydın’da 2020 yılında sulama problemi yaşama'dıklarını belirten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, “2020 yılı sulama sezonunda Aydın’da toplam 920 bin dekar tarım arazisi sulandı.

A+A-

GÜNAY PABUŞÇU -Aydın’da 12 Nisan 2020 tarihinde başlayan sulama sezonunun 4 Eylül 2020 tarihinde tamamlanmasının ardından Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız açıklamalarda bulundu.
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.
Aydın’daki çalışmalar hakkında bilgiler veren DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “2020 yılı sulama sezonunda Aydın ilimiz ve ilçelerimizde toplam 920 bin dekar tarım arazisi sulanmıştır. Aydın il ve ilçelerimizde 2020 yılında toplam 920 bin dekar arazide yapılan sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 1 Milyar 518 Milyon 900 Bin TL katkı sağlanmıştır” dedi.
Yapılan sulama yatırımlarına ülke çiftçilerinden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Yıldız, “Aydın ilimizde 2020 yılı sulama sezonunda problem yaşamadık. Yaptığımız yatırımlarla bunu sürekli hale getirmek ve modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Hem suyumuza hem toprağımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. Çiftçilerimiz de üretmeye devam etsinler. Hep birlikte ülke tarımını daha yukarılara taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT