1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Başkan Arslan meslektaşlarını unutmadı
Başkan Arslan meslektaşlarını unutmadı

Başkan Arslan meslektaşlarını unutmadı

CHP Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajıyla meslektaşlarını kutladı. Arslan, mesajında, öğretmenlerin pandemi sürecinde özel hayatlarını hiçe sayarak büyük bir özveriyle çalışmakta olduklarına vurgu yaptı.

A+A-

HAVADİS HABER-CHP Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm meslektaşlarının gününü kutlayan Başkan Arslan, “Cumhuriyet bizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Ben de bir öğretmen olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeyi, Başöğretmen Atatürk’ün aydınlattığı yolda bu meşaleyi elden ele gönülden gönüle yeni nesillere taşımaya ant içtim. Gurbet valizlerini, ailelerini ve umutlarını yanlarına alıp yurdun her bir köşesine uzanan Cumhuriyet neferlerinin görevini hakkıyla yapan ve emekli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım” dedi.

Her yıl bir umutla sınava giren atanamayıp hayatlarına son veren, atanıp öğrencisi tarafından katledilen ve teröre kurban verilen tüm öğretmen arkadaşlarını bu günde rahmet ve saygıyla andığını aktaran Başkan Arslan, pandemi sürecinden en çok etkilenen kesimin başında sağlık çalışanlarının ardından öğretmenlerin geldiğini belirtti.  Arslan konuşmasına şöyle devam etti: “Öğretmenler toplumun en fedakâr bireyleridir, pandemi sürecinden en çok etkilenen kesimin başında sağlık çalışanları sonrasında öğretmenler gelmektedir. Pandemi ile birlikte yaşanan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler 3 kat fazla performans vermek durumunda kalmışlardır ve vermeye de devam etmektedirler.Bir nesli ve geleceğimizi kaybetmemek için pandeminin ilk gününden beri mesai nedir bilmeden gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde anne baba yarısı olan özel hayatlarını hiçe sayarak büyük bir özveriyle çalışmakta olan kesim öğretmenlerdir. Başöğretmen  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkarlar’ olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

0086bfb7-a83f-474e-927b-eef53c3c2eea.jpg

34c7b6c8-2c87-413e-9968-46f0db35d789.jpg

e62fa05e-6a0b-40c4-96cf-bc359cd3b54c.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT