1. YAZARLAR

  2. Mehmet KIZILASLAN

  3. BU KIZLAR KİMİN ÇOCUKLARI?
Mehmet KIZILASLAN

Mehmet KIZILASLAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

BU KIZLAR KİMİN ÇOCUKLARI?

A+A-

Birçoklarımız bilmiyor...

Ben de basından ve kardeşim Şenol BABACAN’ın yakınlarında olduğumdan dolayı sürekli haberdarım.

İlçemizde hatta ilimizde öylesine güzel bir oluşum bir gelişme ve bir güzel tanıtım var ki anlattığımda sizler de ne kadar güzel bir tanıtım ilimiz için diyeceksiniz.

Öncelikle bu oluşuma bu güzel gelişmelere vesile olan şahısları yürekleri beyinleri büyük ufku geniş insanları anlatacağım bu yazımda sizlere...

Orhan ATALAY;

Kendini spora adamış, İsabeyli İlk ve Orta Okulu’nda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan, çekirdekten sporcu yetiştirmeyi ilke edinmiş, bir alt yapı uzmanı kardeşimiz. Çalıştığı okula kırkın üzerinde kupalar ve bir çok branşta ödül ve madalyalar kazandıran bir spor aşığı kardeşimiz.

Taner KARATAŞ;

Aydın ADÜ’de bilgisayar bölümü öğretim üyesi.

Tam bir basketbol sevdalısı.

Üç yıldır, her Cumartesi- Pazar kendi aracıyla gönüllü olarak, İsabeyli’de ki basketbolcu kızlarımıza, antrenörlük yapmaya gelen, aslen Artvinli cefakar vefakar kardeşimiz.

Şenol BABACAN;

2010 yılında İsabeyli’de ki Doğa Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin kurucusu.

İsabeyli’de ne Doğa Koleji vardı, ne de Nazilli’de Kültür Koleji vardı ki bu kardeşimiz ileri görüşlülüğü ile ön görüsüyle senelerce önce sanki bugünkü Doğa Koleji ile Kültür Koleji’nin temellerini atar gibi bir spor kulübü kurmayı akıl etmiş yiğit, çalışkan, efe yürekli kardeşimiz.

Orhan ATALAY’la birlikte, Şenol BABACAN ülkemizde pek yaygın olmayan, Beyzbol sporunu İsabeyli’ye taşımışlardır. Kurdukları takımla yurt çapındaki 47 takım arasında Türkiye Şampiyonluğu’nu yakalamanın gururunu ilimize yaşatmışlardır.

Beyzbol-Softbol-Basketbol-Güreş-Halter gibi birçok olimpik branşta başarıyı yakalayan Doğa Kültür Gençlik Spor Kulübü, 2014-2015 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2’inci Ligi’nde Aydınmızı temsil edeceklerdir.

Hem de ülkemizin en büyük 3’üncü belediyesi olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, ülkemizin bir çok ilinden daha büyük olan Alanya Belediyesi’ne, ülkemizin en büyük üniversitesi olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin spor kulüplerine karşı ilimizi temsil edeceklerdir.

Bu kızlar kimin çocukları biliyor musunuz?

Bunlar bizim kızlarımız…

Bu İsabeyli vadisinin çocukları…

Bu güne kadar bu kızlarımızı, bu başarı çizgisinin üzerine taşıyan yukarıda bahsini ettiğimiz 3 büyük adam, Orhan ATALAY, Taner KARATAŞ ve Şenol BABACAN kardeşlerimizdir.

Bir de bu kardeşlerimizi İsabeyli Belediye Başkanlığı döneminde yardım eden, destek veren, eski İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet ERİM beyi de göz ardı edemeyiz.

Çünkü Başkan Kuvvet ERİM, İsabeyli Mahallesi’ne bir spor salonu kazandırmıştır ve bu kızlarımızdan yardımını ve desteklerini esirgememiştir.

Bilmiyor iseniz şimdi öğrendiniz.

Ama bu 3 Büyük EFE YÜREKLİ ADAM, bu yarışta nedense Kuvvet ERİM’den başka destek olan olmadığından yapayalnızlardır.

Kendi kısıtlı imkânları ile bu başarı çizgisini yakalamışlar ve ne gariptir ki spor kulübünü, hiçbir kimseden yardım bile istemeden bu seviyeye taşımışlardır ve ilimizin adını Türkiye geneline duyurmuşlardır.

Gelelim konunun özüne;

Sözüm kendisini bu ilin, bu ilçenin efendisi sayanlara…

Efendiler…

Kendini 'Kral' zannedenler…

Buzdolapçılar, koltukçular, demirciler, kömürcüler, şehrin kaymağını yiyenler, idareciler, yöneticiler, oda başkanları…

Biliyor musunuz bu kızlarımız şehrimizi sizlerden daha iyi tanıtıyorlar ve sizlerin ekmeklerinize yağ sürüyorlar.

Ayrıca bu kulübün logosunda ‘İncir Yaprağı’ var biliyor musunuz?

Şimdi sizlere soruyorum…

Nazilli Belediyespor Kulübü’nde kaç tane Nazillili sporcu var biliyor musunuz?

Ben bilmiyorum ve bilmediğim için soruyorum.

Ama bu Doğa Kültür Gençlik ve Spor Kulübü’nde kızlarımızın tamamı İsabeyli’den…

Biliyor musunuz?

Bu kızlarımızın onlarcası İncirliova Spor Lisesi’ne başarı ile girmişler ve birincilikle giren kızımız Adnan YILDIRIM’ın kızı Derya YILDIRIM’dır.

Sizlere sesleniyorum şehrimizin kaymağını yiyenler!

Bu kulübe destek olduğunuzda siz de biliyorsunuz ki vergilerinizden direk düşebiliyorsunuz.

Şunu da çok iyi biliniz ki sizler, şehrin kaymağını yerken ve şehrimiz için hiç bir şey yapmaz iken, bu kızlarımız ve üç büyük dev adam, efe yürekli kardeşlerimiz, şehrimizin dünyaya tanıtılması için canlarını dişlerine takarak mücadele edecekler. Sizlere destek istemeye el açmaya asla gelmeyeceklerdir. Azıcık vicdanınız varsa ve şehre borcunuz olduğunu düşünürseniz sizler vadinin efe kızlarına destek olmak zorundasınız. Onları bulmak zorundasınız.

Bulamadığınızda bu kızlarımız, dev takımlarla baş edemediklerinde, onların gözyaşlarında sizler boğulmaya mahkum olacaksınız. Saygılarımla…

2409dogabasketbol1-(1).jpg

2409dogabasketbol223.jpg

2409dogabasketbol22445.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar