1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Dikkat! Yanlış beyana ceza uygulanacak
Dikkat! Yanlış beyana ceza uygulanacak

Dikkat! Yanlış beyana ceza uygulanacak

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, koronavirüs tanılı hastalar tarafından temaslı kişiler hakkında yapılan eksik, yanıltıcı ve gerçeğe aykırı beyanlarda bulunanlara ceza uygulanacağını duyurdu.

A+A-

HAVADİS HABER -Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid19 tedbirleri kapsamında koronavirüs tanılı hastalar tarafından temaslı kişiler hakkında  yapılan eksik, yanıltıcı ve gerçeğe aykırı beyanlarda bulunanlara Türk Ceza Kanununun 206. Maddesi gereğince işlem yapılmasına karar verdi.

 Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Covid-19 tedbirleri kapsamında aldığı yeni kararları açıklayan Vali Aksoy, "Koronavirüs tanısı konulan hastalarımızın temaslılarına ilişkin olarak bazı durumlarda eksik bilgi (ekonomik kaygılarla özel sektörde çalışan temaslı kişiler hakkında doğru bilgi verilmemesi) verdikleri; bazı durumlarda ise gerçekte temaslı olmayan kişilerin (temasta olunmadığı halde farklı sebeplerle kamu personelinin temaslı olarak bildirilmesi) temaslı kişiler olarak bildirdikleri tespit edilmiştir. Koronavirüs tanılı hastalar tarafından temaslı kişiler hakkında yapılan eksik, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanlara/bildirimlere ilişkin olarak bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 206'nci maddesi gereğince işlem yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

yanlis-beyana-ceza-uygulanacak-180306-8be43475115d6e9b7c4ee56de90764b6.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT