1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Drama Gösterisi Büyüledi
Drama Gösterisi Büyüledi

Drama Gösterisi Büyüledi

Karşıyaka Belediyesi tarafından Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz yaratıcı drama kurslarına katılan kursiyerler, ilk gösterileri ile izleyicilerin karşısına çıktı. Çarşı Kült...

A+A-

Karşıyaka Belediyesi tarafından Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz yaratıcı drama kurslarına katılan kursiyerler, ilk gösterileri ile izleyicilerin karşısına çıktı. Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteri sanatseverlerden büyük beğeni topladı.

Türkiye’nin ilk çağdaş kadın ressamı Mihri Müşfik’in iç dünyasına yolculuğu anlatan Mahir’in İki Portresi, onlarca kursiyere ilk sahne deneyimi yaşattı. Gösterilen başarı izleyicilerden tam puan aldı. Gösteride; sanatçının yaşadığı dönemde ve günümüzde kendini ifade etme mücadelesi sorgulanarak duygu ve düşünceleri yansıtıldı.

KURSLARA BÜYÜK İLGİ

Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü; yıl boyunca, beş ayrı binada onlarca farklı dalda hobi ve kültür-sanat kursu düzenliyor. En ilgi gören kurslardan bir tanesi olan yaratıcı dramada katılımcıların özgüvenlerini geliştirme, kendini farklı ifade edebilme yönlerini içeren eğitimler veriliyor. Dönem sonunda ise eğitimlerden yola çıkarak hazırlanan gösteri sahneleniyor. Kış dönemi kursları gösteri ile sona ererken, yaz dönemi için de kayıtlar başlatıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT