1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ege'deki tatil beldelerinde Kovid-19 denetimi
Ege'deki tatil beldelerinde Kovid-19 denetimi

Ege'deki tatil beldelerinde Kovid-19 denetimi

Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, Didim, Çeşme, Foça ve Dikili, ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında plajlar denetlendi.

A+A-

HAVADİS HABER -İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen "Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri" konulu genelge kapsamında jandarma, polis ve zabıta ekiplerince sahillerde denetim gerçekleştirildi.

Kuşadası ilçesinde ekipler, Kadınlar Denizi Plajı'nda tatilcilere, sosyal mesafe ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Didim'de de dünyaca ünlü Altınkum Plajı'nda yerli ve yabancı turistlerin Kovid-19 tedbirlerine uyup uymadığı kontrol edildi. Kentte zaman zaman belediye hoparlöründen ve polis araçlarından kurallara dikkat edilmesi konusunda anons yapılıyor.

İzmir'in özellikle yaz aylarında nüfusu 1 milyonu aşan Çeşme ilçesi başta olmak üzere tatilcilerin gözde mekanları Foça, Dikili, Urla, Seferihisar'da denetimler yapıldı. Özellikle kumsalda yapılan denetimlerde sosyal mesafe ve maske konularında uyarılarda bulunuldu.

20200808-2-43803838-57297602-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT