Yaroslavskiy Batı’yı Ukrayna’da Yatırım Yapmaya Çağırdı

Yaroslavskiy Batı’yı Ukrayna’da Yatırım Yapmaya Çağırdı

DCH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavski, Batı’yı Ukrayna’da yatırım yapmaya çağırdı.DCH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavski, “Ukrainskiy Futbol” gazetesine verdiği röpo...

DCH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavski, Batı’yı Ukrayna’da yatırım yapmaya çağırdı.

DCH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavski, “Ukrainskiy Futbol” gazetesine verdiği röportajda, “Bize gelip işi yapabileceklerini göstererek Ukrayna’nın imajı uğruna çalışıyoruz. Büyük ölçekli forumların düzenlenmesi için bizde mükemmel şartlar oluşmuşken biz de bu şartlardan faydalanıyoruz” dedi.

Yaroslavskiy, “DCH potansiyel Batı müşterileri ile devamlı çalışmakta, onları Dışişleri Bakanlığı ile birlikte dahi buraya getirip farklı etkinlikleri düzenlemekteyiz” diye konuştu.

Özellikle Kharkiv Havalimanı kapsamında bulunan DCH’in yönettiği havaalanı tesisleri, sonbaharda Birleşmiş Milletler’in himayesi altında düzenlenecek AGROPORT Uluslararası Çiftçilik (aile tarımı) Geliştirme Forumu’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Batı Avrupa’nın en büyük sektörel etkinliği de olan forum, bu yıl FAO’nun dünya etkinlikler takvimine dahil edilen ve Ukrayna’da gerçekleşecek bu tür etkinlikler içerisinde yer alan tek etkinlik olma özelliğini taşıyor. AGROPORT, Kharkiv Uluslararası Havalimanı’nda ikinci kez düzenleniyor.

Bu yılın ilkbaharında Ukrayna’nın yatırımcılar açısından cazibesini artırmak amacıyla Prag, Varşova ve Budapeşte’de Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ve Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile “Ukraine: Just Business” projesinin iş forumları da düzenlendi. DCH Grubu projenin stratejik partneri olup, projenin gerçekleşmesinde aktif katkıda bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.