1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Elazığ’da Okul Yaptırılması İçin İstanbul’daki Arazi Satışa Çıktı
Elazığ’da Okul Yaptırılması İçin İstanbul’daki Arazi Satışa Çıktı

Elazığ’da Okul Yaptırılması İçin İstanbul’daki Arazi Satışa Çıktı

Elazığ’ın Ağın ilçesinde öğretmen Emine Beşe tarafından bağışlanan araziye 8 derslikli okul yaptırılması için, başka bir hayırsever tarafından bağışlanan ve tahmini bedeli 2 milyon 750 bin lira olan İ...

A+A-

Elazığ’ın Ağın ilçesinde öğretmen Emine Beşe tarafından bağışlanan araziye 8 derslikli okul yaptırılması için, başka bir hayırsever tarafından bağışlanan ve tahmini bedeli 2 milyon 750 bin lira olan İstanbul’daki arazi satışa çıkarıldı.

Elazığ’ın Ağın ilçesinde emekli öğretmen Emine Beşe, kendi üzerine kayıtlı tek mal varlığı araziyi okul yaptırılması için bağışlamıştı. Emekli öğretmenin bağışladığı araziye okul yaptırılması için de iş adamı Mehmet Kemal Karabatak, kendisine ait değeri 2 araziyi Ağın Kaymakamlığı’na bağışladı. Ağın İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine tarafından bağışlanan İstanbul’un Sancaktepe ilçesi Samandıra Mahallesi’nde bulunan 2 arsa satışa çıkarıldı. 22 Haziran’da Ağın İlçe Kaymakamlığı Birlik İhale Odası’nda açık arttırma ile satışı yapılacak olan araziler için tahmini bedel 2 milyon 750 bin lira olarak belirlendi.

Arazilerin satılmasıyla birlikte ilçede 8 derslikle okul yapımına başlanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT