1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. GERMENCİK

  4. Germencik'te incirin pazarlanması için belediye kolları sıvadı
Germencik'te incirin pazarlanması için belediye kolları sıvadı

Germencik'te incirin pazarlanması için belediye kolları sıvadı

Önde gelen incir üretim merkezlerinden Aydın'ın Germencik ilçesinde, belediye ve 6 tarımsal kalkınma kooperatifi iş birliğiyle incirin pazarlanması için İNYA markası oluşturuldu, satış noktaları kuruldu.

A+A-

HAVADİS HABER- Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, gazetecilere inciri daha iyi değerlendirmek, üreticiden tüketiciye doğrudan köprü kurmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. Yaş incir alımlarına başladıklarını, kuru incir ile birlikte ülke genelinde pazarlama yapacaklarını, ihracat da hedeflediklerini dile getiren Öndeş, "Buharkent’ten Ortaklar'ın bitişine kadar olan güzergahta incir satan mağaza yoktu. Biz de bunu INYA ile Germencik’te gerçekleştirdik. Hem incire sahip çıkarak marka haline getirdik. Katma değerini artırarak tüketiciye doğrudan ulaştırıyoruz. Üretici de bu durumdan çok memnun. Şu an sezona girdik, yaklaşık 4 noktada Germencik ve Ortaklar güzergahında satışları gerçekleştiriyoruz" dedi.
İncir üreticilerinden Ali Sincap ise her gün topladıkları incirleri doğrudan tüketiciye sunduklarını, bu satış kanalının üreticinin elini rahatlattığını ifade etti.

img-20200813-wa0016.jpg

img-20200813-wa0014.jpg

img-20200813-wa0013.jpg

img-20200813-wa0012.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum