ASEAN Büyükelçilerinden EXPO 2016’ya Tam Not

ASEAN Büyükelçilerinden EXPO 2016’ya Tam Not

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (Association of Southeast Asian Nations-ASEAN) üyesi büyükelçiler, EXPO 2016 Antalya projesine tam not verdi. ASEAN Komitesi Başkanı ve Tayland’ın Büyükelçisi Tharit Ch...

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (Association of Southeast Asian Nations-ASEAN) üyesi büyükelçiler, EXPO 2016 Antalya projesine tam not verdi. ASEAN Komitesi Başkanı ve Tayland’ın Büyükelçisi Tharit Charungvat, “Edindiğim izlenim beklentilerimin çok üstünde” dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan da, büyükelçiler nezdinde ülkeleri EXPO’ya davet etti.

Kısa adı ASEAN olan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’ne bağlı Brunei, Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur ve Tayland’ın Ankara’da görev yapan büyükelçileri, Antalya’da bir dizi ziyaret öncesi EXPO 2016 Antalya projesini incelemek için Antalya’nın Aksu ilçesine geldi. Büyükelçileri EXPO 2016 Antalya Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman karşıladı. Konuk büyükelçilere bin 121 dönümlük sergi alanı, ülke bahçeleri ve proje ile ilgili detaylı bilgi sunuldu. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan, Antalya’nın yılda 13 milyon turist ağırlayan bir kent olduğuna dikkat çekerek “Burada açılan ülkelerin bahçeleri yüzyıllar boyunca açık kalacak. EXPO, katılan ülkelerin önemli bir tanıtım aracı olacak” dedi.

Tayland Büyükelçisi ve ASEAN Komite Başkanı Tharit Charungvat, diğer büyükelçiler ile birlikte EXPO 2016 Antalya’nın merkezinde olmaktan mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Benim edindiğim ilk izlenim bekletilerimin çok daha üstünde. Buraya geldiğimde çok ilerleme gördüm. Projeyi burada gördükten sonra biz çok heyecanlandık.” Ülkesinin EXPO 2016 Antalya’ya katılacağını vurgulayan Tayland Büyükelçisi ve ASEAN Komite Başkanı Charungvat, şöyle konuştu;

“Tayland, EXPO 2016 Antalya’ya katılmaya ve buranın bir parçası olmaya karar verdi. Biz burada olacağız. Heyetimiz EXPO 2016 Antalya Ajansı ile birlikte çalışma yapıp burada yapılacak bahçe alanı ile ilgili görüşmeler yapacak. Tayland’ı nasıl bir yapıda temsil edebiliriz bunu kararlaştıracağız. Bu ziyaret sayesinde diğer ASEAN ülkelerinin ikna edilebileceğini düşünüyorum.”

Konuk büyükelçiler sergi alanını gezip proje hakkında arazide bilgi aldı. Büyükelçilere EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.