Eğitim Kurumlarında Akıllı Kürsü Dönemi Başlıyor

Eğitim Kurumlarında Akıllı Kürsü Dönemi Başlıyor

Öğretmenler, Mobit Bilişim tarafından geliştirilen Akıllı Kürsü ile öğrencilerin ders esnasında kullandığı tabletleri takip ederek ders anlatacak. Kilitlenebilen ve şifre ile korunan kürsüde, eğitimci...

Öğretmenler, Mobit Bilişim tarafından geliştirilen Akıllı Kürsü ile öğrencilerin ders esnasında kullandığı tabletleri takip ederek ders anlatacak. Kilitlenebilen ve şifre ile korunan kürsüde, eğitimci müfredat bilgilerini hazır yüklenmiş olarak buluyor.

Mobit Bilişim tarafından geliştirilen Akıllı Kürsü ile eğitmenler, öğrencinin kullandığı teknolojiyi takip ederek, ders anlatımında teknolojiyi yakalıyor.

Mobit Bilişim Çözüm Mimarı Murat Demirci, “Üniversiteler, okullar, özel eğitim kurumlarında öğretmen masası olarak kullanılan kürsüler çağ atlayacak. Masa ya da eski tip kürsü yerine kurulan Akıllı Kürsü ile öğretmenler artık yanlarında ders notu, bilgisayar, öğrenci yoklama notlarını taşımak zorunda kalmayacak. Öğrenciler sahip olduğu akıllı kartlar ile yoklamalarını kürsü üzerindeki kart okuyucudan yapacak” dedi.

MÜFREDAT BİLGİLERİ "AKILLI KÜRSÜ"YE YÜKLENECEK

Demirci, “Akıllı Kürsü, üzerine yerleştirilen dokunmatik özellikli endüstriyel PC, kart okuyucu ve haberleşme portları olan entegre bir üründür. Eğitmene verilen özel kartlar okutularak açılır. Eğitmen, kürsünün içine yerleştirilmiş bilgisayardaki ders anlatımını, projeksiyonla tahtaya yansıtabilir. Gerekirse tablet üzerinden eklemeler yaparak, ders sonunda öğrencilere ders notu olarak gönderebilir” şeklinde konuştu.

Mobit Bilişim tarafından geliştirilen ve bazı üniversitelerde kullanılmaya başlanan akıllı kürsü ile eğitimcilerin bilgisayar ya da tableti derse gelirken yanlarında taşımasına gerek kalmıyor. Kilitlenebilen ve şifre ile korunan bu kürsüde, eğitimci müfredat bilgilerini hazır yüklenmiş olarak buluyor. Bu bilgilerin üzerine ekranı kullanarak notlar yazabilen eğitimci, notları projeksiyon aracılığıyla ders anında tahtaya da yansıtabiliyor. Bir eğitim kurumundaki yüzlerce sınıfı tek bir noktadan yönetme imkanı veren Akıllı Kürsü’ye entegre harici mikrofon ve ses sistemi girişiyle ders sunumları daha interaktif, keyifli ve verimli hale geliyor. Akıllı Kürsü, eğitimcilerle öğrenciler arasındaki teknolojik nesil farkını kapatmayı hedefliyor.

MOBİT BİLİŞİM A.Ş.

1998 yılında kurulan Mobit Bilişim A.Ş, başta mobil sistemler olmak üzere; sunum sistemleri, tablet PC çözümleri, enerji depolama sistemleri ve kurumsal yazılım & iş çözümleri alanlarında faaliyet göstermektedir. 16 yıllık OT/VT , 8 Yıl Enerji ve Sunum Sistemleri alanında tecrübeye sahiptir. Bünyesinde Yazılım, Ar-Ge ve Üretim departmanları faaliyet göstermektedir. Sunduğu donanım ve yazılım çözümleri Azerbaycan ve Gürcistan’da da kullanılmaktadır. Mısır, Tunus, Fas gibi ülkelere ihracat yapmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.