İHH Diriliş Buluşmaları Kayseri’de Başladı

İHH Diriliş Buluşmaları Kayseri’de Başladı

İHH ve çeşitli STK’ların işbirliğiyle organize edilen ‘Diriliş Buluşmaları’ isimli konferans serisi ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa’ konferansı ile Kayseri’de başladı.İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İsl...

İHH ve çeşitli STK’ların işbirliğiyle organize edilen ‘Diriliş Buluşmaları’ isimli konferans serisi ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa’ konferansı ile Kayseri’de başladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nin (İFAM) işbirliğiyle organize edilen ‘Diriliş Buluşmaları’ isimli konferans serisi ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa’ konferansı ile Kayseri’de başladı. Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nda Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail’in Mescid’i Aksa’yi yıkma planları yaptığını vurgulayarak, “Mescid-i Aksa’yı yıkmaya çalışıyorlar ve Kur’an-ı Kerim yakıyorlar. Gözümüze baka baka diyorlar ki ‘Biz Mescid-i Aksa’yı yıkarız, Kur’an-ı Kerim’i yakarız, sizlerden bir ses çıkmaz’. Çünkü İslam coğrafyasının parçalanmışlığını çok iyi biliyorlar. O nedenle bizler de onlara diyoruz ki, ‘Biz alimlerimize güveniyoruz, insanlarımıza güveniyoruz. Hangi mektepten, hangi mezhepten olursa olsun bu alimlerimiz bir araya gelip halkı da arkasına alarak Allah’ın izniyle Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için Kudüs’e gidecek yolu açar inşallah’ diyoruz. Bizim size ihtiyacımız var. Araba konvoyu, mavi Marmara ve şimdide hazırlıklarımız Kudüs’e yürüyüş olacak. Onun için bu hocalarımızdan rica ettik. Bu halkın önüne birlik ve beraberlik içerisinde aynı hedefler doğrultusunda olduğumuzu gösterin dedik. Allah kendilerinden razı olsun” dedi. Çözüm sürecini desteklediklerini ifade eden Yıldırım, “Biliyor musunuz, şuanda İsrail Gazze’ye tekrar saldırmak için hazırlanıyor. Mescid-i Aksa’yı yıkma planlarını tekrar gözden geçiriyor. Ve değerli kardeşlerim, sözü, Kudüs’ü ve Mescid’i Aksa’yı hocalarıma bırakıyorum. Ama sizden bir ricam var. Kürt ve Türk ittifakı Selahattin’i doğurur, Mescid’i Aksa’yı kurtarır. O yüzden diyoruz ki ‘Çözüm sürecine evet’. Çünkü Mescid’i Aksa’ya gideceğiz birlikte” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yıldırım’ın konuşmasının ardından İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Ebubekir Sifil ve Muhammed Emin Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Kudüs ve Mescid’i Aksa’ konferansı verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.