Kadınlar ‘Özgecan’ İçin Bir Araya Geldi

Kadınlar ‘Özgecan’ İçin Bir Araya Geldi

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanığın yargı süreci başlarken, Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri bir araya gelerek sorum...

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanığın yargı süreci başlarken, Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri bir araya gelerek sorumluların hak ettikleri cezayı almalarını beklediklerini dile getirdiler.

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri Porsuk Bulvarı Adalar mevkinde bir araya gelerek Özgecan Aslan davası ile ilgili basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklaması yapan Handan Ustabaş, öfke, isyan, "artık yeter" haykırışlarının sesi olan Özgecan’ın davasının bugün başladığını hatırlattı. Ustabaş, “Özgecan’dan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi değil, olmayacak da. Öfkemiz isyan oldu. İsyanımız kadın dayanışması olup hepimizi bir araya getirdi. Kadın katillerine, tecavüzcülere, tacizcilere, kadın düşmanlarına karşı öfkemiz Özgecan’la birlikte isyan olup her yeri sardı. Özgecan’ın ve katledilen tüm kadınların hesabını sormak için, tek bir kadının hayatını kaybetmemesi için, kendimiz için erkek şiddetine karşı canını savunan tüm kadınlara çağırımızdır; 12 Haziran bu ülkedeki kadınların, kadın düşmanlarıyla hesaplaşma günü olsun. Bizler tecavüzcüsünü öldüren Nevin Yıldırım’a değil, Özgecan’ın katillerine ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz. Tüm kadın katillerinin hak ettikleri hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Türkiye’de kadına karşı işlenen suçlarda uygulanan haksız ceza indirimlerinin önüne geçecek yasal düzenlemelerin bir an önce yasallaştırılmasını istiyoruz” dedi.

Ustabaş, "Eşit, özgür bir dünya için gelin hep beraber kadın katliamını durduralım" diyerek sözlerine son verdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.