Milyonları ilgilendiriyor!Emeklinin bayram ikramiyesine zam, ödeme tarihleri belli oldu..

Milyonları ilgilendiriyor!Emeklinin bayram ikramiyesine zam, ödeme tarihleri belli oldu..

Emeklinin bayram ikramiyesi belli oldu. Yılda 2 kez ödenen emekliye bayram ikramiyesine zam oranı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 2 bin TL olan emekli ikramiyelerine yüzde 50 zam yapıldı. Emekliler toplamda 6 bin TL almış olacak. Zamlı emekli ikramiyesi ödemesi için tarihlerde netleşti. Peki, emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi ne kadar oldu?

Emekli ikramiyesine zam oranı açıklandı. Ocak ayında yüzde 49,25 oranında zam alan emeklilerin bayram ikramiyesine artışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. 2 bin lira olarak uygulanan emekli bayram ikramiyesine yüzde 50 zam yapıldı. Peki, Zamlı emekli ikramiyesi ödemesi için tarihlerde netleşti. Peki, emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi ne kadar oldu? İşte emeklinin bayram ikramiyesinin detayları...

Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Bayram ikramiyeleri 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylelikle emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı. Erdoğan, partisinin Ordu mitinginde emekli bayram ikramiyesine yüzde 50 zam yapıldığını ve 3 bin liraya yükseltildiğini duyurdu.

Zamlı emekli bayram ikramiyesi ne zaman yasalaşacak?

Bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye yükseltecek teklif dün TBMM Başkanlığı'na sunulan 8. Yargı Paketi'nde yer aldı. AK Parti’nin Meclis'e sunduğu 43 maddelik yargı paketi gelecek hafta Adalet Komisyonu'nda ele alınacak. Emeklilerin 3 bin liraya çıkarılacak bayram ikramiyesinin de yer aldığı kanun teklifi yerel seçimler öncesi Meclis çalışmalarına ara vermeden Mart ayından önce kanunlaştırılacak.

EYT'liler zamlı emekli bayram ikramiyesinden yararlanacak mı?

EYT'den emekli olan, eski emekli ya da ikramiye ödemesi öncesinde emeklilik için dilekçesini veren emekliler de ikramiyeden faydalanacak. Maaşını tam olarak hak eden tüm emekliler 3 bin lira oranında emekli ikramiyesini alacak. Bunun dışında dul ve yetimlere ise hak ediş oranları kadar emekli ikramiyesi ödenecek.

Dul ve yetimlere ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek?

Emekli maaşının yüzde 75'ini hak eden dul ve yetimlere 2.250 lira, yüzde 50'sini hak edenlere 1.500 lira, yüzde 25'ini hak edenlere ise 750 lira ödeme yapılacak.

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte ödeme takvimi

Milyonlarca emekli, zamlı bayram ikramiyesinin ne zaman ödeneceğini araştırıyor. Ramazan Bayramı bu yıl 10-11- 12 Nisan tarihleri arasında olacak. 9 Nisan tarihinden önce ilk bayram ikramiyesinin ödenmesi gerekiyor. Kurban Bayramı da 16-17-18- 19 Haziran'da olacak. Bayram ikramiyesinin 15 Haziran'dan önce ödenmesi gerekecek.(Ekonomim)

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.