Olcay Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti sonrası ilk kez konuştu: "Zerre dahlim olsa kafama sıkarım”

Olcay Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti sonrası ilk kez konuştu: "Zerre dahlim olsa kafama sıkarım”

MHP lideri Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz, Sinan Ateş suikastıyla ilgili hakkındaki iddiaları reddetti. Cinayette adı geçen Kılavuz, olayla ilgisinin olmadığını öne sürerek, "Zerre dahlim olsa kafama sıkarım.” dedi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ankara'da 30 Aralık 2022 günü düzenlenen suikastla öldürüldü. Cinayetle ilgili iddialarda adı geçen ve tetikçiyi kaçıran Tolgahan Demirbaş gözaltına alındığı evin sahibi olduğu öne sürülen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz, ilk kez açıklamalarda bulundu.

Kılavuz, hakkındaki iddiaları reddetti.

-“ALÇAKÇA BİR SALDIRI”

Halk TV'den Seyhan Avşar'a konuşan Kılavuz, "Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça." dedi.

-“BU OLAYIN HER YÖNÜYLE AÇIĞA ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

Partisinin Sinan Ateş cinayetine sahip çıktığını söyleyen Kılavuz, "Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş’ten bahsediyor. Herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını isterim. Ben zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde’deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkes ile alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım." diye konuştu.

-“BU İŞİN İÇERİSİNDEKİLERİN ALLAH BELASINI VERSİN”

Avşar'ın "Bir Cuma çıkışı Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’i kim öldürdü? Korkunç bir cinayet değil mi bu?" sorusuna Kılavuz, "Bu işin içerisindekilerin Allah belasını versin. Önündekilerin, arkasındakilerin… İşin içinde kim varsa Allah belasını versin. Benim bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, dolayında olmam mümkün değil." yanıtını verdi.

5ogpdkfw-0i0.webp

“KURUMSAL OLARAK BİR SORUMLULUĞUM VAR, KAFAMA GÖRE ADIM ATMAM SÖZ KONUSU OLAMAZ”

"Sinan Ateş’in ailesiyle irtibata geçtiniz mi?" sorusu üzerine Olcay Kılavuz, "Ailesiyle irtibata geçmemiz gibi bir şey yok ki. Kendilerinden böyle bir talep gelmedi.” açıklamasında bulundu.

"Sinan Ateş sizden birisiydi. Temasa geçmek için onlardan bir talep gelmesi gerekir miydi?" sorusunu yanıtlayan Kılavuz, "Kurumsal olarak benim bir sorumluluğum var. Kafama göre adım atmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Gelişi güzel kendi kafama göre gireyim, çıkayım gibi bir şey söz konusu olamaz. Şahsım, Olcay Kılavuz olarak söylüyorum. Devletimizin kurumları var. Tüm yönleriyle bakılsın. HTS, baz… Her ne varsa bakılsın. Devletimizin imkanları var." ifadelerini kullandı.

-“ZERRE DAHLİM OLSA KAFAMA SIKARIM”

Kılavuz, "Sinan Ateş cinayetinin tetikçisini kaçıran Tolgahan Demirbaş sizin evinizden çıkmadı mı? Cinayetten sonra sizi aramadı mı?" şeklindeki soruyu ise "Bunların hepsi yalandan ibaret. Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm." sözlerine yer verdi.

-“İFADEYE ÇAĞRILSAM GİDERİM”

Konuya ilişkin ifadeye çağrılmadığını aktaran Olcay Kılavuz, "Dosya kapsamında şüpheli olduğuma dair bir bilgim yok. İfadeye çağırılırsam seve seve giderim. Devlet Bahçeli Bey de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş’e suikast yapıldı, bana da itibar suikastı yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar." dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.