Sandıklı’daki Gerginlik Sonrası Şirket Yetkililerinden Açıklama;

Sandıklı’daki Gerginlik Sonrası Şirket Yetkililerinden Açıklama;

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Hüdai kaplıcalarındaki bir otel inşaatında önceki gün yaşanan gerginliğin siyasi bir yönünün bulunmadığı, ortada hukuki bir durum olduğu belirtildi.Yetkililer, olayla...

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Hüdai kaplıcalarındaki bir otel inşaatında önceki gün yaşanan gerginliğin siyasi bir yönünün bulunmadığı, ortada hukuki bir durum olduğu belirtildi.

Yetkililer, olayların siyasi olmadığını aktardılar. Otel sahibi adına açıklama yapan Avukatı Halil Ciğer, Antalya merkezli bir şirket olduklarını, Sandıklı ilçesinde ciddi bir yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti. Bu yatırımı 8 aylık kısa sürede bitirme gayesi ile başladıkları inşaatın, dün yaşanan istenmeyen olaylar neticesinde durduğunu anlatan Ciğer, "Bu ülke ekonomisine katkı sağlamak için milyonlarca lira harcayarak yatırım yaptık. Biz bu kişiye avans noktasında ödeme yaptık. Aylık hak edişler yaparak kişiye parası ödendi. Otel inşaatı girişinde gördüğünüz 81 rakamı otelin açılacağı tarihi göstermektedir. Burada zamanla yarışılmaktadır. Zamanla yarışırken burada çalışan taşeronların işleri bizlere taahhüt ettikleri tarih de bitirmeleri gerekmektedir. Bahsi geçen firma bu işlemini yavaşlatmış, uyarımız üzerine hızlandırma gayesine girmiş, hızlandırdığı zamanda da işde bazı kalitesizlikler meydana gelmiştir. Otel inşaatının şantiye şefi sözleşme dahilinde bu kusurlu imalatlar hakkında tutanaklar tutması sonucunda, yolumuzu ayırmak istememiz üzerine, bu kişi bu yol ayrımını kabul etmemiş ve onun yerine bu işi yapan başka taşeronu inşaatın bazı katlarına girmek istemesini engellemek istemiş ve neticesinde bu olay patlak vermiştir. Bu yaşanan olayda kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir olay yoktur. Poster, bayrak ve filama tarzı bir şey asılmamıştır. Burada tamamen hukuki mevzu olduğu doğrudur. Ancak hukuki mevzuda kişinin hak edişleri verilmiş, kesin hak edişin hesaplanması istendiğinde ve yol ayrılması istendiğinde, yolumuzun ayrılacağı söylendiğinde bu kargaşa meydana gelmiştir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.