Sümeyye Erdoğan, Tügva Elazığ Şubesini Açtı

Sümeyye Erdoğan, Tügva Elazığ Şubesini Açtı

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) 41. şubesinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan yaptı.TÜGVA 41. Şubesi Elazığ’da açıldı. TÜGVA Elazığ şubesinin açılışına Elazığ Va...

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) 41. şubesinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan yaptı.

TÜGVA 41. Şubesi Elazığ’da açıldı. TÜGVA Elazığ şubesinin açılışına Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Serpil Bulut ile Metin Bulut, çok sayıda daire müdürünün yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Başkan Yanılmaz ve milletvekilleri Serpil Bulut ile Metin Bulut konuşma yaptı.

Daha sonra konuşan TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, ”Türkiye Gençlik Vakfımızın 41. İl temsilciliğini açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye gençlik vakfı olarak yeni Türkiye’nin oluşumunda yer alacak gençlerin gelişimine katkı sağlayarak il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, okul okul, bütün Türkiye’yi kucaklamak için yola çıktık. Çıktığımız bu yolda gençlerimizin dertleriyle dertlenerek onların her türlü maddi manevi gelişiminde katkı sağlayarak onları alanında uzman, donanımlı kendini geliştiren, kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Gençlik için yapılan her türlü çalışmanın yalnızca yarınlara değil ayrıca bugünlerin inşası içinde yapılmış önemli çalışmalar olduğunu inandığımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanının kızı Sümeyye Erdoğan ise, “Türkiye’nin genç nüfusunun büyüklüğünden gururla bahsediyoruz. Fakat bu nüfusun potansiyeli nitelikleri, ihtiyaçları üzerinde bazen yeterince mesai harcayamayabiliyoruz. Bu açıdan TÜGVA gibi kuruluşların çalışmaları önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Bu ülkemizin bugünü için ama aslen geleceği için çok kıymetlidir. Bu kıymetin farkında olup bu ve bu gibi kuruluşlara vakıflara ve çalışmalara destek veren tüm kişi, kurumlara buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Tabi ki en büyük teşekkürüm bu vakfı bugünlere getiren genç arkadaşlarımadır. Sizler rahatım yerimde keyfime bakayım demediniz veya kariyer, para, pul bunlar çok önemli bunlara vakit ayırayım demediniz. Sosyal hayattaki ihtiyaçlara kulak tıkamadınız. Sizler bu ülkenin gençlerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek için bu ülkenin gençlerinin niteliğini yükseltmek için bu eşsiz potansiyeli hayata geçirmek için harekete geçtiniz” dedi.

Erdoğan, "Dünya sistemindeki çarpıklıkların görülmemesi, alternatif geliştirilmemesi için vaktimizi, aklımızı ve hatta bedenimizi sığ işlerle meşgul tutmaya çalışan bir düzene mahkûm olmadınız. Dünya bunlardan ibaret değil dediniz. Size empoze edilen bilgi ve algıyla yetinmeyip kendinizi daha çok geliştirmek için daha çok araştırdınız, daha çok okuyup tartıştınız. Yeri geldi gerek Türkiye’mizde gerekse başka ülkelerdeki mağdurların sesine kulak verdiniz. Yeri geldi uluslararası siyasi sistemdeki adaletsizliğe karşı çıkıp dünya beşten büyüktür dediniz. Çalışmalarınızı İstanbul’da, Ankara’da yapmakla yetinmeyip bu temsilcilikleri açarak kuzeyi güneyi, doğusu batısıyla tüm Türkiye bizimdir deyip tüm bölgelerimizden genç arkadaşlarımızla gücünüzü birleştirdiniz. Bu yüzden tekrar tebrik ediyorum. İşte böyle önemli bir misyonu ifa ettiği için bende içinizden bir arkadaşınız olarak bir vatandaş olarak siz TÜGVA’lıları tüm kalbimle tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sümeyye Erdoğan ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek açılışı yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.